Wybierz region

Wybierz miasto

  19-latek podejrzany o zamordowanie koleżanki

  Autor: Arkadiusz Gancarz

  2005-09-08, Aktualizacja: 2005-09-08 11:33

  Zdaniem policji i prokuratury z Pruszcza Gdańskiego sprawcą zabójstwa 18-letniej Oli ze Stężycy, której nagie, posiniaczone ciało znaleziono w niedzielę wieczorem na skarpie przy drodze w Marszewskiej Górze (gm.

  Zdaniem policji i prokuratury z Pruszcza Gdańskiego sprawcą zabójstwa 18-letniej Oli ze Stężycy, której nagie, posiniaczone ciało znaleziono w niedzielę wieczorem na skarpie przy drodze w Marszewskiej Górze (gm. Przywidz), jest 19-letni Rafał K. z powiatu gdańskiego.


  Policjanci dotarli do niego na podstawie śladów znalezionych w miejscu pozostawienia ciała - m. in. odcisków palców.
  - Młodzi ludzie poznali się kilka dni przed śmiercią dziewczyny w jednej z dyskotek. 29 sierpnia spotkali się w Gdańsku, skąd pojechali do mieszkania Rafała K. - relacjonuje komisarz Jan Kościuk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. - Tam doszło do sprzeczki, podczas której 19-latek zaczął dusić dziewczynę. Broniąca się kobieta spadła ze schodów. Nie dawała znaków życia, więc chłopak pozbył się ciała wyrzucając je z samochodu pod Marszewską Górą.
  - Zanim postawimy zatrzymanego w stan oskarżenia, musimy poznać przyczynę zgonu. Ta bowiem wciąż jest niejasna. Lekarz sądowy znalazł na głowie ofiary dwie rany, jednak uznał, że nie mogły spowodować śmierci - dodaje Wiesław Kuciński, zastępca prokuratora rejonowego w Pruszczu Gdańskim. - Czekamy na wyniki badań z Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku.
  Zatrzymany mężczyzna we wtorek i środę był przesłuchiwany. Wczoraj późnym popołudniem odbyła się również wizja lokalna w miejscu znalezienia ciała. Kilka godzin wcześniej prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowy areszt dla podejrzanego.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.