Wybierz region

Wybierz miasto

  Dretyń. Kretyńskie lato?!

  Autor: mateo

  2005-09-07, Aktualizacja: 2005-09-07 10:19

  Mieszkańcy Dretynia w gminie Miastko są oburzeni odpowiedzią na pismo skierowane do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ubiegali się o dotację na zakup sprzętu sportowego.

  Mieszkańcy Dretynia w gminie Miastko są oburzeni odpowiedzią na pismo skierowane do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ubiegali się o dotację na zakup sprzętu sportowego. Nie dostali pieniędzy, ale nie to jest najgorsze. W decyzji zamiast poprawnej nazwy ?Barwy dretyńskiego lata? jest ?Barwy kretyńskiego lata?!
  - Członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Dretyńskiej i Rada Sołecka w Dretyniu potraktowała odpowiedź Komisji jako obraźliwą, zarówno dla uczestników programu, czyli dzieci i młodzieży, jak i dla organizatorów i wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas, nie tylko podczas wakacji, ale i w czasie roku szkolnego - mówi Tadeusz Stopa, sołtys Dretynia. - Dla dzieci i młodzieży z naszej wsi, drugiej co do wielkości miejscowości w gminie, w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2005 nie znalazła się ani złotówka. Musimy polegać tylko na sobie, a w dodatku nas się obraża.
  Dariusz Zabrocki, przewodniczący komisji jest tym zaskoczony tym co się stało.
  - Przepraszam za zaistniałą sytuację. Nie było to celowe działanie. To po prostu komputerowa pomyłka. Na pewno wyślemy listy z przeprosinami - mówi Zabrocki.
  - Tego dnia wypisywałam kilkanaście pism. Te dwa słowa są do siebie bardzo podobne. Słownik nie miał w pamięci słowa ?dretyńskie? i sam wstawił ten obraźliwy wyraz. Serdecznie przepraszam mieszkańców Dretynia - dodaje Adriana Borowiec.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.