Wybierz region

Wybierz miasto

  Gdzie ukrył się poseł?

  Autor: Maciej Jędrzyński

  2005-05-30, Aktualizacja: 2005-05-30 09:03

  Ponad 40 fotografii naszych fotoreporterów z powiatu starogardzkiego można oglądać w Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gd. Ekspozycję pt. "W kadrze...

  Ponad 40 fotografii naszych fotoreporterów z powiatu starogardzkiego można oglądać w Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gd. Ekspozycję pt. "W kadrze..." przygotowaliśmy, chcąc zaakcentować w stolicy Kociewia 60-lecie "Dziennika Bałtyckiego".


  Na ekspozycję złożyły się fotografie dokumentujące wiele wydarzeń z życia regionu. Nie zabrakło gwiazd muzyki i kabaretu, polityków, dynamicznych ujęć sportowców, czy też zwykłych mieszkańców podpatrywanych fotoreporterskim okiem nieraz i przez dziurkę do klucza.
  - "Dziennik Bałtycki" obchodzi w tym roku 60-lecie swego istnienia i ta wystawa jest akcentem urodzinowym z naszej strony - powiedział w muzeum Marek Masella, szef oddziału "Dziennika" w Starogardzie Gd. - Jest to też okazja do tego, aby bliżej poznać się z naszymi Czytelnikami, porozmawiać, bo przecież z myślą o nich wszystkich pracujemy.
  Poseł Edmund Stachowicz ze Starogardu Gd. wylicytował jedno z naszych zdjęć sprzed kilku lat, które dokumentuje otwarcie zmodernizowanego skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Pomorskiej w Starogardzie Gd. Kwota 200 zł zasiliła konto Szpitala św. Jana. Posła zainteresowały też inne fotografie.
  - Na jednym ze zdjęć nie widać mnie w całości i ciekaw jestem, czy oglądający wystawę znajdą mnie na tym zdjęciu - powiedział Edmund Stachowicz, który porównał, na wernisażu fotoreporterów do myśliwych polujących na okazję do wykonania ciekawego zdjęcia. My także tego nie zdradzimy i zachęcamy do obejrzenia wystawy. Ekspozycję można oglądać do 3 czerwca. Muzeum Ziemi Kociewskiej mieści się przy ul. Bocznej 2, niedaleko kościoła św. Mateusza. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 10-16 oraz w soboty, w godz. 10-15. Bilet wstępu kosztuje 4 zł (normalny) i 2,50 zł (ulgowy). Partnerem wystawy jest Centrum Mailingowe Zakładów Farmaceutycznych Polpharma w Starogardzie Gd.

  Historia regionu

  Bogdan Faltynowski
  dyrektor Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gd.

  - Prezentowane na wystawie zdjęcia ukazują wieloletnią pracę fotoreporterów poczytnego tytułu prasowego. Z pewnością warto zobaczyć te zdjęcia, gdyż dokumentują one szereg wydarzeń ze Starogardu i okolic, w tym również i te, które przeszły już do historii regionu.
  Dodam, że "Dziennik Bałtycki" współpracuje od lat także i z naszym muzeum, utrwalając na zdjęciach i w artykułach tutejszą działalność na niwie kultury.


  Sympatyczny gest

  Tadeusz Rocławski
  dyrektor Specjalistycznego Szpitala św. Jana w Starogardzie Gd.

  - Dziękuję za sympatyczny, ciepły gest w postaci pomysłu, aby zlicytować z myślą o naszym szpitalu jedno ze zdjęć. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone będą dla naszego Oddziału Dziecięcego. Tak naprawdę obecnie liczy się dla naszego szpitala każdy gest wsparcia, każda złotówka, bo mamy problemy wynikające z zadłużenia. Chciałbym też przy tej okazji podziękować redakcji "Dziennika Bałtyckiego" za jej obiektywizm.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.