Wybierz region

Wybierz miasto

  IV liga piłkarska. Derby powiatu sztumskiego

  Autor: Jacek Skrobisz

  2005-08-24, Aktualizacja: 2005-08-24 10:03

  Najciekawszym meczem dla kibiców piłkarskich z Powiśla - może nie tylko dziś, ale w całej rundzie jesiennej - będą derby powiatu sztumskiego. Zarówno Olimpia, która jest gospodarzem, jak i Powiśle Dzierzgoń zapowiadają ...

  Najciekawszym meczem dla kibiców piłkarskich z Powiśla - może nie tylko dziś, ale w całej rundzie jesiennej - będą derby powiatu sztumskiego. Zarówno Olimpia, która jest gospodarzem, jak i Powiśle Dzierzgoń zapowiadają walkę o jak najlepszy wynik. Żaden z trenerów nie mówi jednak otwarcie o konkretnym rezultacie.

  - Nastroje są bojowe, tak jak przed każdym meczem - mówi Bogdan Kazojć, trener Olimpii. - W spotkaniu zagrają dwie równorzędne drużyny. Obie mają w swoich składach dobrych, wartościowych zawodników, którzy znają się między sobą; są kolegami. To mecz derbowy, w którym każdy wynik jest możliwy.
  Po czterech kolejkach IV ligi wyżej w tabeli znajdują się dzierzgonianie. 6 zdobytych punktów lokuje ich na piątym miejscu. Olimpijczycy mają tylko o jedno ?oczko? mniej, ale zajmują dopiero 11 miejsce. Powiśle po dwóch wyjazdowych porażkach na początku sezonu, wygrało dwa spotkania u siebie. Ich bohaterem był Robert Felski, który zdobył w tych meczach 6 goli. Atutem Olimpii może być dobry bilans spotkań na swoim boisku, gdzie jeszcze nie poniosła porażki.

  - Gospodarze dzisiejszego pojedynku są dobrym zespołem, ale tak naprawdę, to bardziej obawiamy się stanu murawy niż przeciwnika - mówi Andrzej Brendler, trener Powiśla. - Wiadomo, że murawa w Sztumie nie spełnia standardów ligowych, a my gramy dużo piłką, więc to może nam przeszkodzić. Po ostatnich dwóch zwycięstwach, nad Jantarem Ustka i Arką II Gdynia, chcemy kontynuować passę. Naszym celem jest nie przegrać dzisiejszego meczu.
  W barwach Powiśla nie wystąpi dzisiaj z powodu kontuzji Sebastian Ratajczyk, który rozstał się z Olimpią po poprzednim sezonie i przeniósł się do lokalnego rywala. Bardzo prawdopodobny jest również brak Sławomira Makowskiego.

  W sztumskim zespole nie ma większych kłopotów kadrowych.
  - Zawodnicy narzekają na drobne dolegliwości, które są pozostałością po meczach ligowych - mówi Bogdan Kazojć. - Nawet jeśli kogoś będzie coś bolało, to podejrzewam, że i tak będzie chciał zagrać, bo to prestiżowy mecz. W osiemnastce na ten pojedynek nie ma tylko Łukasza Olszewskiego, który nie trenował z zespołem przez dłuższy czas. Na razie nie ma więc go w składzie.
  Ważne dla kibiców! Dziś, Sztum, godz. 17. Derby Olimpia - Powiśle Dzierzgoń.  Historia spotkań w Sztumie
  Ostatni raz Olimpia Sztum wygrała na własnym boisku z Powiślem Dzierzgoń w sezonie 2001/02. Mecz zakończył się wynikiem 2:1. Bramki dla gospodarzy strzelili Piotr Wilk i Krzysztof Boniecki. Dla gości Robert Felski. Kolejny mecz w Sztumie odbył się w sezonie 2003/04. Wówczas padł remis 1:1 po bramkach Marcina Chmielewskiego i Bartosza Komorowskiego. W ubiegłym sezonie na stadionie miejskim kibice oglądali aż pięć goli, z których trzy zdobyli goście: Sławomir Makowski - dwie i Karol Fornalczyk. Wśród gospodarzy na listę strzelców wpisali się: Marcin Honory i Sławomir Korda.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.