Wybierz region

Wybierz miasto

  Komisja zapomniała sprawdzić prace maturalne

  Autor: Janusz Ryszkowski

  2005-06-29, Aktualizacja: 2005-06-28 22:41

  Chwile grozy przeżyła grupa sztumskich maturzystów - w poniedziałek dowiedzieli się, że zaginęły ich prace maturalne z chemii i fizyki, które dyrekcja Zespołu Szkół w Sztumie przesłała do Okręgowej Komisji ...

  Chwile grozy przeżyła grupa sztumskich maturzystów - w poniedziałek dowiedzieli się, że zaginęły ich prace maturalne z chemii i fizyki, które dyrekcja Zespołu Szkół w Sztumie przesłała do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku.


  Ta - wydawało się - hiobowa wieść dla czwórki absolwentów oznaczała zamkniętą drogę na studia. Wczoraj rano prace odnaleziono. Okazało się, że dotarły do OKE, ale nie zostały sprawdzone. - To skandal - mówi jeden z rodziców. - Przez jakiś organizacyjny bałagan komisja zafundowała i dzieciom, i nam horror.
  W poniedziałek sztumscy licealiści przyszli po odbiór świadectw dojrzałości.
  - Zadzwoniła do mnie córka - opowiada Jan Strychalski, ojciec Pauliny, która ukończyła szkołę z najwyższą lokatą. - Gdy inni się cieszyli, ona z grupką uczniów była w szoku... Okazało się, że Paulina i trzy inne osoby nie zdały matury, a na świadectwach kolejnych siedmiu nie ma wyniku z egzaminów z chemii lub fizyki. Córka zdawała chemię jako przedmiot obowiązkowy, co znaczyło, że brak oceny równa się niezdaniu matury...
  Dyrektor Czesław Oleksiak zaczął wyjaśniać sprawę w OKE, a do uczniów w szkole wkrótce dołączyli zdenerwowani rodzice.
  - Prace z chemii, WOS i fizyki wysyłaliśmy przez kuriera w jednym kartonie - opowiada Oleksiak. - Skoro przyszły wyniki z WOS, to znaczy, że i tamte dotarły do komisji.
  Atmosfera była napięta. Przedstawiciele OKE, którzy przyjechali we wtorek do szkoły, powiedzieli, że 30 lipca uczniowie mogą zdawać egzamin powtórnie.
  - Jednak wczoraj po dwunastej zatelefonowała Irena Łaguna, dyrektor OKE - mówi dyrektor Oleksiak. - Nasze prace się odnalazły! Będą szybko sprawdzone.
  Dziś świadectwa mają trafić do sztumskiej szkoły.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.