Wybierz region

Wybierz miasto

  Kto się ślizga po Wałęsie?

  Autor: Katarzyna Gruszczyńska

  2005-09-06, Aktualizacja: 2005-09-06 12:18

  Urządź głodówkę, manifestuj, doprowadź do przewrotu. Nie wychodząc z domu. W sobotnim wydaniu "Dziennika" pisaliśmy o zyskującej na nowo popularność komputerowej grze strategicznej "Solidarność".

  Urządź głodówkę, manifestuj, doprowadź do przewrotu. Nie wychodząc z domu. W sobotnim wydaniu "Dziennika" pisaliśmy o zyskującej na nowo popularność komputerowej grze strategicznej "Solidarność". Lech Wałęsa o jej istnieniu dowiedział się od "Dziennika".


  - Nie wyrażałem zgody na wykorzystanie mojego wizerunku w tym projekcie, chyba za dużo osób "ślizga się po mnie" - stwierdził prezydent. Udało nam się skontaktować z Przemysławem Rokitą, kierownikiem projektu, głównym programistą i autorem koncepcji logiki gry. - W Hollywood miał powstać film o Wałęsie i firma chciała wprowadzić na amerykański rynek grę o "Solidarności", korzystając z reklamy, którą miał stanowić ten obraz - opowiada Przemysław Rokita. - Po zakończeniu projektu, kiedy gra była już gotowa, firma zadecydowała o nierozpowszechnianiu jej, "wyciekły" tylko nielegalne kopie - dodaje.
  - Aż trzykrotnie spotykałem się w Gdańsku z Robertem de Niro, który miał mnie zagrać, dostałem od producentów milion dolarów i przekazałem prawa do wykorzystywania mojej historii, wizerunku aż do 1995 roku - mówi Lech Wałęsa. Jak wiadomo - film nie powstał. Gra została ukończona latem 1991 roku w Przedsiębiorstwie Zagranicznym Karen, powstała na zlecenie ówczesnej firmy "matki" LDW. Niestety, nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami firm.
  Prace nad grą trwały rok, współtworzyło ją dwóch programistów, dwóch grafików, dźwiękowiec oraz kilku testerów. Akcja rozpoczyna się 13 grudnia 1981 roku. Można ją ściągnąć ze strony internetowej teatru Wybrzeże: www.teatrwybrzeze.pl, a wtedy gestem victorii przywita nas Wałęsa.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.