Wybierz region

Wybierz miasto

  Pięc tysięcy zł na Orkiestrę

  Autor: opinie@prasabalt.gda.pl

  2005-09-08, Aktualizacja: 2005-09-07 22:37

  Pięć tysięcy złotych ma zapłacić Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Tomasz K. alias Przywidz, który oszukał fundację podczas internetowej licytacji serduszka numer 2 w 2003 roku - zdecydował wczoraj gdański ...

  Pięć tysięcy złotych ma zapłacić Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Tomasz K. alias Przywidz, który oszukał fundację podczas internetowej licytacji serduszka numer 2 w 2003 roku - zdecydował wczoraj gdański Sąd Rejonowy.

  Wyrok ogłoszono w Wydziale Zamiejscowym w Pruszczu Gdańskim. Dodatkowa represja dla 31-letniego "Przywidza" to nakaz pokrycia kosztów sądowych, to jest blisko 1000 złotych, oraz przeproszenie fundacji.
  "Przywidz" wylicytował serduszko do astronomicznej sumy - 3 milionów 400 tysięcy złotych. Pieniędzy nigdy nie wpłacił.
  Tomasz K. przekonywał, że licytował do 200 tys. zł w przeświadczeniu, że ma pieniądze, a do horrendalnej kwoty kilku milionów złotych "dojechał, bo go poniosło". Sprawa "Przywidza" trafiła do prokuratury w Gdyni, która w kwietniu 2003 r. umorzyła sprawę z powodu "braku znamion przestępstwa".
  Po tej decyzji Fundacja WOŚP wytoczyła Tomaszowi K. proces cywilny. Zażądała od niego 10 tys. zł zadośćuczynienia.
  - Jesteśmy zadowoleni z wyroku gdańskiego sądu - przyznał Krzysztof Dobies z biura prasowego Fundacji WOŚP. - Tu nie chodziło o pieniądze. Najistotniejsze jest poczucie sprawiedliwości i publiczne potwierdzenie, że doszło do szkody na rzecz fundacji. Tomasz K. przeprosił nas za swoje zachowanie podczas procesu.
  Na prośbę skruszonego Tomasza K. Fundacja WOŚP zgodziła się, by suma została zapłacona w 10 ratach.


  (Max)

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.