Wybierz region

Wybierz miasto

  Policjant położył motocykl

  Autor: Janusz Ryszkowski

  2005-09-08, Aktualizacja: 2005-09-07 14:13

  Kobieta z 3-miesięcznym dzieckiem w wózeczku zamierzała przejść przez ulicę 1 Maja. Wybrała do tego bardzo niefortunne miejsce - na poboczu stał samochód, który zasłaniał widoczność z jej lewej strony.

  Kobieta z 3-miesięcznym dzieckiem w wózeczku zamierzała przejść przez ulicę 1 Maja. Wybrała do tego bardzo niefortunne miejsce - na poboczu stał samochód, który zasłaniał widoczność z jej lewej strony. Mimo to ruszyła przed siebie, nie zważając na ewentualne konsekwencje. Nie widziała, że zbliża się motocyklista...

  - Był to sierżant sztabowy Michał Falkiewicz z naszego ogniwa drogowego - informuje Magdalena Murawska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Sztumie. - Był na służbie. Kierował motocyklem marki Kawasaki. Natychmiast zareagował. Aby uniknąć uderzenia w wózek, położył motor na jezdni.
  Dzięki temu nie doszło do wypadku, którego skutków trudno przewidzieć. Policjant wyszedł z opresji bez szwanku.

  - Został wcześniej przeszkolony w technice jazdy na motocyklu, a od obrażeń uchronił go kombinezon - dodaje Murawska. - Należy pochwalić go za refleks i odwagę.
  Ogniwo patrolowe dysponuje dwoma motocyklami marki Kawasaki, które otrzymało w czerwcu z komendy wojewódzkiej.
  - Pojazd w wyniku położenia go na jezdnię został uszkodzony - informuje rzecznik. - Na ile poważnie, dowiemy się po oględzinach specjalisty.


  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.