Wybierz region

Wybierz miasto

  Przygotowania do koncertu

  Autor: (ml)

  2005-08-24, Aktualizacja: 2005-08-24 08:59

  Jean Michel Jarre oglądał we wtorek gdańskie kościoły i teren Stoczni Gdańskiej, na którym 26 sierpnia zagra swój koncert z okazji 25-lecia "Solidarności".

  Jean Michel Jarre oglądał we wtorek gdańskie kościoły i teren Stoczni Gdańskiej, na którym 26 sierpnia zagra swój koncert z okazji 25-lecia "Solidarności".

  Muzykowi nie do końca spodobało się ustawienie niektórych elementów przed sceną i organizatorzy musieli to nieco skorygować. - Wszystko jest już zrobione - mówi Ryszard Bongowski, wiceprezes Fundacji Gdańskiej, organizatora koncertu. - Sprzęt, który tu mamy, należy do najlepszych na świecie.
  Nagłośnienie koncertu zapewnią cztery wielkie wieże z głośnikami. Taki system zostanie wykorzystany w Polsce po raz pierwszy. W ciągu 120 minut - na tyle zaplanowany jest piątkowe widowisko - odpalonych zostanie w sumie 15 ton materiałów pirotechnicznych. Fanów czeka też niespodzianka innego rodzaju. Jarre w czasie występu zamierza do nich mówić - uwaga - po polsku. W Gdańsku rozbrzmi również jego laserowa harfa. Oprócz tego elementy wizualne widowiska zagwarantują olbrzymie projektory multimedialne. Będą one rzucały obrazy na fronty (o wymiarach ok. 20 na 15 metrów) dwóch hal znajdujących się bezpośrednio za sceną. - Będą to m.in. obrazy z historii Polski, zdjęcia ze strajków 1980 r. oraz wizyt Jana Pawła II - zdradza Bongowski. - Wykorzystane zostaną również obrazy kościołów gdańskich.
  Tymczasem na dziś zaplanowana jest uroczystość z okazji 57 urodzin artysty. Organizatorzy wszelkie szczegóły trzymają w ścisłej tajemnicy.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.