Wybierz region

Wybierz miasto

  Przywidz. Rada gminy zostaje

  Autor: (ganark)

  2005-09-05, Aktualizacja: 2005-09-07 10:26

  Niedzielne referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Przywidz jest nieważne - podało wczoraj Krajowe Biuro Wyborcze w Gdańsku. W głosowaniu wzięło udział 995 mieszkańców - 26 procent uprawnionych.

  Niedzielne referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Przywidz jest nieważne - podało wczoraj Krajowe Biuro Wyborcze w Gdańsku. W głosowaniu wzięło udział 995 mieszkańców - 26 procent uprawnionych. By wynik był wiążący, musiałoby to być 30 procent, czyli 1148 osób. Do odwołania Rady Gminy zabrakło zatem 153 głosów. Mimo nieprzekroczenia wymaganego progu frekwencji wyniki są ciekawe i powinny dać radnym do myślenia. Rada nie miałaby żadnych szans, gdyby głosować poszło więcej osób. Przeciwko niej opowiedziało się bowiem 891 przywidzian, czyli 92 procent biorących udział w wyborach.

  - Zgodnie z Ordynacją Wyborczą kolejne referendum można zorganizować najwcześniej za rok - informuje Piotr Czajkowski, dyrektor KBW w Gdańsku. - Wówczas jednak przypada termin wyborów samorządowych, więc mieszkańcy Przywidza i tak wybiorą nową radę.


  Więcej czytaj w piątkowym "Echo Pruszcza".

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.