Wybierz region

Wybierz miasto

  Realizacja marzeń

  Autor: Jacek Skrobisz

  2005-09-05, Aktualizacja: 2005-09-04 16:58

  Rada Powiatu Sztumskiego uchwaliła projekt programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony obywateli i porządku publicznego. Zawiera on trzy tematy: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ochrona mienia, osób i ...

  Rada Powiatu Sztumskiego uchwaliła projekt programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony obywateli i porządku publicznego. Zawiera on trzy tematy: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ochrona mienia, osób i przeciwdziałanie przestępczości oraz patologie społeczne, edukacja, profilaktyka i przeciwdziałanie zagrożeniom.

  - Program przygotowały trzy zespoły, w skład których weszły osoby z różnych instytucji znające problematykę bezpieczeństwa na naszym terenie - wyjaśnia Maria Król, sekretarz powiatu.
  Oprócz policji realizatorami programu będą m.in. starostwo, wszystkie gminy, straż pożarna, szkoły, ośrodki pomocy społecznej, a nawet Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.

  - Jestem zadowolony, że program został uchwalony przez radę - mówi mł insp. Sławomir Teska, komendant powiatowy policji w Sztumie. - Wskazuje on palcem na instytucje, które odpowiadają za bezpieczeństwo w powiecie. W społeczeństwie panuje niesłuszne przekonanie, że za wszystko odpowiedzialność ponosi tylko policja.
  Program przewiduje 24 zadania, które mają być zrealizowane w latach 2005-2006. Wśród nich pomysł przeprowadzenia szkoleń dla kobiet o charakterze obronnym oraz pozyskanie pieniędzy na naukę języków obcych dla pracowników starostwa, gmin, policji i straży pożarnej.
  Radny Mariusz Żółtowski podczas sesji zapytał, czy w Sztumie powstanie Policyjna Izba Zatrzymań dla nietrzeźwych osób.

  - Nie ma takiej potrzeby - mówi Sławomir Teska. - Są takie w Malborku i Kwidzynie. One spokojnie zaspokajają potrzeby powiatu sztumskiego. Jest to niemożliwe także z powodu kosztów oraz braku miejsca na PIZ przy komendzie.
  Leokadia Ćwirko-Zielińska zasugerowała, że projekt jest programem marzeń.
  - Może tak jest, ale każde marzenie trzeba próbować wprowadzić w życie - twierdzi Zbigniew Zwolenkiewicz, starosta sztumski.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.