Wybierz region

Wybierz miasto

  Sojusz Lewicy Demokratycznej w natarciu

  Autor: Barbara Szczepuła

  2005-09-07, Aktualizacja: 2005-09-07 10:10

  Dom Nauczyciela w Gdańsku przygotowany był na przyjęcie lidera SLD, Wojciecha Olejniczaka, jak na zabawę karnawałową: kolorowe baloniki, kwiatki oraz członkowie tej partii w stosownych strojach.

  Dom Nauczyciela w Gdańsku przygotowany był na przyjęcie lidera SLD, Wojciecha Olejniczaka, jak na zabawę karnawałową: kolorowe baloniki, kwiatki oraz członkowie tej partii w stosownych strojach.


  Młody mężczyzna w czarnym garniturze i czarnej chustce na głowie rozkładał ulotki swojego szefa "Razem jesteśmy silni". Image młodzieńca dowodzi wyraźnie, że partia się jednak zmienia i już nie tylko strój posłanki Senyszyn rzuca się w oczy. Na szczęście szary garnitur radnego Żubrysa świadczył o kontynuacji i ciągłości partii.
  Gdy Wojciech Olejniczak wchodził do budynku wśród szumu kamer, ktoś z przechodniów, nie dosłyszawszy dobrze nazwiska zapytał: Czy to krewny Moniki Olejnik?
  Olejniczak mówił gładko w imieniu odmłodzonego Sojuszu. Przważnie niepochlebnie o ,dwu partiach, które zaplanowały, że będą rządzić". Twierdził, że z dystansem podchodzi do sondaży, ale i tak jest zadowolony z 11 proc. poparcia dla SLD w ostatnim badaniu, bo jeszcze kilka miesięcy temu Sojusz był pod kreską. Opowiadał, że spotyka się z kandydatem na prezydenta Włodzimierzem Cimoszewiczem i udziela mu pewnych rad, ale nie chciał zdradzić, co konkretnie mu doradza. Nie chciał też komentować wypowiedzi Tomasza Nałęcza. Unikał wymieniania nazwisk, o Rokicie mówił ,kandydat PO na premiera". - Zmroziło mnie - wyznał - gdy usłyszałem, że kandydat PO na premiera mówi o nacjonalizacji! (Dodajmy, że chodzi o rury gazowe). To z kolei zdziwiło niektórych zebranych, którzy przez całe życie słyszeli, że podstawą szczęśliwości ludzkości jest właśnie nacjonalizacja.
  Nie było prezentacji kandydatów na posłów, tylko posłanka Joanna Senyszyn rozdawała swoje ulotki ostrzegające przed kaczyzmem. Potem podziękowano dziennikarzom, by naradzać się dalej w swoim gronie. Przy wyjściu jeden pan powiedział do mnie: Jaki ten Olejniczak młody i przystojny. Można się w nim zakochać, prawda?

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.