Wybierz region

Wybierz miasto

  Stary Targ. Policja rozbiła gang złodziei

  Autor: Jacek Skrobisz

  2005-08-24, Aktualizacja: 2005-08-24 09:45

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie schwytali dwóch członków gangu trudniącego się kradzieżą szyn kolejowych. Proceder trwał od 4 tygodni.

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie schwytali dwóch członków gangu trudniącego się kradzieżą szyn kolejowych. Proceder trwał od 4 tygodni. W nocy z niedzieli na poniedziałek, policjanci zorganizowali zasadzkę na złodziei na nieczynnym torowisku w gminie Stary Targ.

  - W wyniku czynności operacyjnych, funkcjonariusze ustalili, że w godzinach nocnych pojawią się osobnicy, którzy zabiorą pocięte i przygotowane wcześniej fragmenty szyn - opowiada Magdalena Murawska, rzecznik prasowy KPP w Sztumie. - Zdobyte informacje się potwierdziły. Na miejscu pojawiło się dwóch mieszkańców Malborka, którzy przyjechali samochodem terenowym wyposażonym w przyczepę.

  Zatrzymanie sprawców odbyło się jak w filmie sensacyjnym. Na wezwanie policjantów do zatrzymania się, jeden z malborczyków wsiadł do samochodu i ruszył z impetem na zbliżających się stróżów prawa. Ci w ostatniej chwili zdołali odskoczyć na boki. Po krótkim pościgu schwytano przestępcę. Drugiego zatrzymano na miejscu.
  - Policjanci mieli na sobie odblaskowe kamizelki, więc sprawca wiedział kim są - mówi Magdalena Murawska. - Jeden z funkcjonariuszy doznał urazu łokcia.

  Wczoraj trwały przesłuchania przez prokuratora, który miał zakwalifikować kategorię czynu. Policja zapowiada zatrzymania kolejnych podejrzanych.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.