Wybierz region

Wybierz miasto

  TVPowiślańska

  Autor: (JS)

  2005-07-09, Aktualizacja: 2005-07-08 20:34

  Rada Powiatu Sztumskiego zaapelowała do dyrektora oddziału terenowego TVP SA w Gdańsku o stworzenie magazynu promującego Powiśle i Żuławy. Zarząd Powiatu zapewnił, że będzie namawiał inne samorządy z tych terenów, ...

  Rada Powiatu Sztumskiego zaapelowała do dyrektora oddziału terenowego TVP SA w Gdańsku o stworzenie magazynu promującego Powiśle i Żuławy.

  Zarząd Powiatu zapewnił, że będzie namawiał inne samorządy z tych terenów, żeby przyłączyły się do tej inicjatywy. - Po zlikwidowaniu oddziału elbląskiego TVP3 z anteny zniknął program "EOL", który do tej pory zajmował się terenami Powiśla i Żuław - mówi Zbigniew Zwolenkiewicz, starosta sztumski. - Został on wchłonięty przez oddział olsztyński i tym samym telewidzowie mają mniejszy dostęp do informacji z naszego terenu. Według radnych - "magazyn informowałby o życiu mieszkańców regionu, gospodarce, rolnictwie i walorach turystycznych. Utworzenie takiego programu spełni ważną rolę integrującą nasze województwo". Pomysł utworzenia takiej audycji zrodził się podczas wizyty członków Rady Programowej TVP3 Gdańsk w Sztumie. W połowie czerwca nagrywany był materiał do reportażu promującego walory turystyczne sztumskiej gminy. Odbyło się także spotkanie na zamku, gdzie jednym z punktów dyskusji była możliwość wypełnienia luki po zniknięciu z anteny programu ,EOL". - Takie programy są poświęcone na przykład Kaszubom - mówi Zbigniew Zwolenkiewicz. - A przecież nie tylko Kaszubi są interesujący. Oni też mogliby się dowiedzieć, że na Powiślu żyją pracowici ludzie, budują wspólny region i odnoszą sukcesy.
  TVG na razie nie komentuje listu samorządowców.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.