Wybierz region

Wybierz miasto

  Wielki skok Tuska

  Autor: Barbara Szczepuła.

  2005-09-06, Aktualizacja: 2005-09-06 11:30

  41 proc. poparcia dla Donalda Tuska (o dwanaście procent więcej niż przed dwoma tygodniami), 21 proc. dla Lecha Kaczyńskiego (bez zmian), 19 proc. dla Włodzimierza Cimoszewicza (spadek o 2 proc.).

  41 proc. poparcia dla Donalda Tuska (o dwanaście procent więcej niż przed dwoma tygodniami), 21 proc. dla Lecha Kaczyńskiego (bez zmian), 19 proc. dla Włodzimierza Cimoszewicza (spadek o 2 proc.). O tym sensacyjnym sondażu prezydenckim PBS przeprowadzonym dla "Gazety Wyborczej" poiformowały 6 bm ?Wydarzenia? i ?Fakty?. Badanie opinii publicznej przeprowadzono w dniach 3 i 4 września, a więc już po wycofaniu się z wyścigu prezydenckiego prof. Zbigniewa Religii, który zachęcił swoich wyborców, by poparli Donalda Tuska. Wydaje się, że część z nich wzięła sobie do serca apel profesora. To jednak nie koniec niespodzianek. Wzrosło także znacznie poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Według PBS (także dla Gazety) Platformę Obywatelską popiera teraz 38 proc. badanych, Prawo i Sprawiedliwość - 23 proc., SLD - 11 proc., a LPR i Samoobronę - po 8 proc.
  Jednocześnie Tusk i PO zostali zatakowani z dwu stron. PiS rozpoczął kampanię pod hasłem: nie chcemy podatku liniowego, a Włodzimierz Cimoszewicz napisał list do premiera w którym sugerował, że na początku lat 90. kierowany przez Miodowicza zarząd kontrwywiadu wprowadził do struktur "Solidarności" tajnego agenta. Zażądał ujawnienia dokumentów. Premier odmówił. Natomiast Konstanty Miodowicz oznajmił PAP, że "Kontrwywiad w czasach, kiedy nim kierowałem, nie prowadził działań operacyjnych, w tym agenturalnych, wymierzonych w związek i nie godził w jego interesy".
  Donald Tusk powiedział podczas konwencji wyborczej w Gdańsku, że Cimoszewicz prowadzi negatywna kampanię wyborczą, bo nie ma nic pozytywnego do powiedzenia i ani do zaoferowania.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.