Agnieszka Borowska mistrzynią Polski!

opr. PP
Nie dysponujemy jeszcze zdjęciami ze Spały, to wykonano rok temu, kiedy Agnieszka Borowska zdobyła srebrny medal Archiwum
Wspaniały sukces Agnieszki Borowskiej, zawodniczki Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum w Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Seniorów w Spale - nasza reprezentantka zdobyła złoty medal w pięcioboju lekkoatletycznym!

Jak informuje prezes LKS Zantyr Ryszard Mazerski, podopieczna trenera Adama Szpalerskiego poprawiła rekordy życiowe w aż czterech konkurencjach: pchnięciu kulą, skoku w dal, biegu na 800 m i w punktacji łącznej. Uzyskała wynik 4097 pkt. To pierwszy złoty medal mistrzostw Polski seniorek w historii sztumskiej lekkoatletyki.

Oto wyniki Agnieszki Borowskiej w poszczególnych konkurencjach:
bieg na 60 m ppł - 8.91 s. - 929 pkt. (II m. w tej konkurencji);
skok wzwyż - 177 cm - 941 pkt. (I m.);
pchnięcie kulą - 11.22 m - 610 pkt. (III m.);
skok w dal - 6.09 - 877 pkt. (I m.);
bieg na 800 m - 2.26.28 - 740 pkt. (I m.).
5-bój - 4097 pkt. - o 95 pkt poprawiony rekord życiowy.

Jak dodaje Ryszard Mazerski, Agnieszka Borowska pod kierunkiem trenera Adama Szpalerskiego w Spale zdobyła swój dwunasty medal mistrzostw Polski. Przypomnijmy te osiągnięcia:
-srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Mł. w Spale w 5-boju w 2007 r.
-złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Mł. W Spale w 5-boju w 2008 r.
-brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Mł. w skoku wzwyż w 2008 r.
-brązowy medal OOM w 7-boju w Bydgoszczy w 2008 r.
-brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów wzwyż w Słupsku w 2009 r.
-złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w 7-boju w Opolu w 2010 r.
-złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w dal w Białymstoku w 2010 r.
-złoty medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w 7-boju w Bydgoszczy w 2011 r.
-srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w 5-boju w Spale w 2012 r.
-srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów w 7-boju w Białogardzie w 2012 r.
-srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w skoku wzwyż w Radomiu w 2012 r.
-złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w 5-boju w Spale w 2013 r.
Reprezentowała nasz kraj w Mistrzostwach Świata Juniorów w 7-boju w Kanadzie w 2010 roku, zajmując piętnaste miejsce. Jest członkinią kadry narodowej w wielobojach. Posiada klasę mistrzowską.

Agnieszkę Borowską wspierają w osiąganiu jak najlepszych wyników samorządy, sponsorzy, klub. Jest stypendystką Miasta i Gminy Sztum, Powiatu Sztumskiego, Urzędu Marszałkowskiego. Wsparciem służą firmy ELITA Sztum i Producent Rowerów FOLTA Jarosława Folty z Malborka.