Agnieszka Borowska mistrzynią Polski!

Archiwum LKS Zantyr
Agnieszka Borowska zdobyła tytuł mistrzyni Polski w siedmioboju, podczas Lekkoatletycznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Opolu. Pobiła też swój rekord życiowy rezultatem 5586 punktów. Serdecznie gratulujemy!

Reprezentantka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr wyprzedziła w łącznej punktacji Edytę Kulmaczewską z Pruszkowa aż o 518 pkt., trzecią zaś Paulinę Rześniowiecką z Opola o 977 pkt. To bardzo duża różnica, świadczy o wręcz dominacji Agnieszki Borowskiej w tych zawodach.

Nasza zawodniczka wygrała cztery konkurencje, w trzech zajmowała drugie miejsca. Ustanowiła ponadto rekordy życiowe w pchnięciu kulą i biegu na 800 m. Zabrakło jedynie 14 punktów do minimum w siedmioboju na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, jakie od 10 do 14 lipca rozgrywane będą w Tampere w Finlandii. Na razie nasza zawodniczka posiada na te zawody minimum w skoku wzwyż.

Dla podopiecznej trenera Adama Szpalerskiego jest to już trzynasty medal zdobyty w zawodach rangi mistrzostw Polski, szósty złoty, natomiast już drugie zwycięstwo w tym roku. Wcześniej zawodniczka LKS Zantyr zdobyła mistrzostwo Polski w halowych zawodach w Spale.