Agnieszka Borowska wicemistrzynią Polski!

PP
Agnieszka Borowska rok temu została młodzieżową mistrzynią Polski, teraz ma już pierwszy medal w konkurencje seniorek Archiwum
Agnieszka Borowska, zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum, zdobyła srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski w pięcioboju. Gratulujemy!

Te znakomite wieści napłynęły ze Spały, gdzie rozgrywano Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski w konkurencji seniorów. To pierwszy start Agnieszki Borowskiej w tej kategorii wiekowej i od razu zakończony na podium!

Mistrzynią Polski została Izabela Mikołajczyk (Śląsk Wrocław) z dorobkiem 4083 pkt. Agnieszka Borowska zgromadziła 3992 pkt., poprawiając o ponad 300 punktów swój dotychczasowy rekord życiowy – 3682 pkt. Po czterech konkurencjach zawodniczka LKS Zantyr plasowała się na drugim miejscu i w biegu na 800 m, kończącym pięciobój, ambitnie broniła tej pozycji przed warszawianką Alicją Sakowicz.

Agnieszka Borowska poprawiła w Spale rekordy życiowe w trzech konkurencjach – skoku wzwyż, biegu na 60 m ppł oraz biegu na 800 m. Wygrała jedną konkurencję – skok w dal. Jak widać, największe rezerwy tkwią w pchnięciu kulą.

Wyniki Agnieszki Borowskiej w poszczególnych konkurencjach:
60 m ppł – 8,82 s (2. miejsce) i 948 pkt.
skok wzwyż – 176 cm (2. miejsce) i 928 pkt.
pchnięcie kulą – 10,46 m (5. miejsce) i 550 pkt.
skok w dal – 5,93 m (1. miejsce) i 828 pkt.
800 m – 2.27,21 s i 761 pkt.

Ogromne gratulacje należą się zawodniczce i jej trenerowi Adamowi Szpalerskiemu. Hala w Spale jest w tym roku szczęśliwa dla sztumian, medal w biegu na 3000 m zdobył przecież tam Andrzej Rogiewicz. Wyjazd na mistrzostwa odbył się przy wydatnej pomocy samorządu miasta i gminy Sztum.