Bartosz Mazerski najlepszy w Malborku ZDJĘCIA

opr. PP
Zwycięstwem Bartosza Mazerskiego zakończył się XXII Bieg Niepodległości w Malborku. Reprezentant Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr uzyskał na trasie długości 8,5 km rezultat 26,33 min., prowadząc od startu do mety.

Trzeci na mecie był kolega klubowy B. Mazerskiego, Mariusz Kowalski, siódme miejsce zajął Seweryn Jażdżewski. Leon Treć wygrał kategorię wiekową M-50, natomiast w klasyfikacji kobiet szóste miejsce zajęła Magdalena Bucewka. W biegu wystartowała liczna grupa zawodniczek i zawodników ze Sztumu.

Znakomicie wypadli też sztumscy młodzi lekkoatleci w biegach towarzyszących. Zawody gimnazjalistów wygrał Rafał Bułaj (Gimnazjum Sztum), w biegu chłopców ze szkół podstawowych (klasy czwarte i młodsi) zwyciężył Albert Piekarski (SP nr 2 w Sztumie). Wojciech Pastewski (SP 2 Sztum) był drugi w biegu chłopców szkół podstawowych rocznika 2000-2001, Michał Kopecki (ZSZ w Barlewiczkach) zajął trzecie miejsce w biegu chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych.

Obok publikujemy kilka zdjęć, udostępnionych przez prezesa LKS Zantyr, Ryszarda Mazerskiego.