Cenne zwycięstwo Olimpii Sztum w IV lidze

Piłkarze sztumskiej Olimpii pokonali w meczu o mistrzostwo IV ligi Żuławy Nowy Dwór. Cenne zwycięstwo Olimpii zostało odniesione na terenie rywali.

Olimpia Sztum pokonała Żuławy Nowy Dwór 2:1. Do przerwy prowadzili sztumianie po celnym trafieniu jacka Roszkowskiego, kwadrans po rozpoczęciu spotkania. Gospodarze wyrównali w 58. minucie, jednak 10 minut później niezawodny Wojciech Wilmański zdobył bramkę, dającą sztumianom komplet punktów.

Wyjazdowy sukces jest naprawdę cenny - Olimpia odniosła do tego meczu tylko 3 zwycięstwa, jeden mecz remisując i aż 6 przegrywając. Zespół znajdował się w strefie spadkowej.

Olimpia w meczu z Żuławami Nowy Dwór zagrała w składzie (podajemy za stroną internetową, redagowaną przez Jakuba Dobrowolskiego): Dębowski - D. Pluta, Korda, Roszkowski, W. Pliszka, Mateusz Pietrzyk (83, Olszewski), Wilmański, Maciej Pietrzyk, Skoczek (63, Blejwas), M. Pluta, P. Kotowski.