Dobry występ sztumian w Biegu Szpęgawskim

Andrzej Rogiewicz zajął piąte miejsce w Biegu Szpęgawskim
Andrzej Rogiewicz zajął piąte miejsce w Biegu Szpęgawskim Archiwum
Czternaścioro reprezentantów Zantyra Sztum stanęło na starcie XXXIII Biegu Szpęgawskiego na tradycyjnej trasie ze Szpęgawska do Starogardu Gdańskiego. Najlepiej spisał się Andrzej Rogiewicz, piąty na mecie.

Andrzej Rogiewicz na trasie o długości 5,8 km uzyskał rezultat 16.42 i był najlepszy spośród polskich biegaczy. Zawody wygrał Siarhei Rybak z Ukrainy w czasie 16.38. Na 30.pozycji finiszował Marcin Kopecki - 20.05, najlepszy w kategorii M-16, na 67. miejscu Elżbieta Tuwalska z czasem 21.53 - wygrała kategorię K-30, na 200. pozycji Mieczysław Dobrenko z czasem 25.41, najlepszy w kategorii M-76.

Bieg ukończyło 467 osób. Więcej szczegółów w najbliższym wydaniu dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń".