Doskonałe wyniki młodych lekkoatletów na zawodach w Gdańsku

Julia Paetzke zdobyła dwa medale w Mistrzostwach Okręgu Młodzików
Julia Paetzke zdobyła dwa medale w Mistrzostwach Okręgu Młodzików Archiwum klubu
Cztery medale wywalczyli reprezentanci Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum podczas Mistrzostw Okręgu Młodzików, rozgrywanych w Gdańsku.

Srebrny medal w biegu na 100 m zdobyła Julia Paetzke. W eliminacjach zawodniczka uzyskała wynik 12.83, w finale 12.97. Jeszcze lepszy wynik podopieczna trenera Adama Szpalerskiego uzyskała w biegu na 300 m - pobiła swój rekord życiowy rezultatem 43.02 i zdobyła złoty medal.

Marcin Kopecki zdobył brązowy medal w biegu na 1000 m, uzyskał rezultat 2.49,24. Na trzecim miejscu podium stanął też Jakub Jurewicz w biegu na 600 m, uzyskując czas 1.36,09, co jest nowym rekordem życiowym zawodnika. Obaj medaliści trenują pod okiem Bartosza Mazerskiego. Bardzo dobre spisał się ponadto Bartek Sinicki, piąty w biegu na 2000 m z czasem 6.45,94.