Dwa złote medale Agnieszki Borowskiej

Agnieszka Borowska, zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum, zdobyła dwa złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w Bydgoszczy. Podopieczna trenera Adama Szpalerskiego okazała się najlepsza w konkursach skoku w dal i skoku wzwyż.

Przypomnijmy, że wcześniej Agnieszka Borowska zdobyła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski w siedmioboju. W Bydgoszczy startowali lekkoatleci do 23 lat. Jak podaje Ryszard Mazerski, prezes LKS Zantyr, dwa zwycięstwa naszej zawodniczki zostały odniesione w odstępie zaledwie dwóch godzin.

Taki był program zawodów w Bydgoszczy. Najpierw rozgrywano konkurs skoku w dal, w którym Agnieszka Borowska zwyciężyła oddając skok na długość 6.12 m w ostatniej serii. Bezpośrednio po tym udała się na skocznię wzwyż, gdzie zajęła również 1. miejsce wynikiem 183 cm.

To już czwarty złoty medal Agnieszki Borowskiej w tym roku, piętnasty medal w jej karierze. Zawodniczce, jej trenerowi serdecznie gratulujemy! Obok publikujemy zdjęcia z Bydgoszczy, udostępnione przez Ryszarda Mazerskiego.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0