Grali w tenisa w Sztumie

opr. PP
Turniej tenisa ziemnego dla amatorów rozegrano w Sztumie. Organizatorem był Grzegorz Stankiewicz, który został zresztą zwycięzcą zawodów.

Turniej rozgrywano o Puchar Sztumu. Graczy podzielono na dwie kategorie – do lat 14 (zgłosiło się 8 zawodników – 2 dziewczynki i 6 chłopców, ze Sztumu i Kwidzyna)oraz open (14 graczy – jedna kobieta i 13 mężczyzn, ze Sztumu, Malborka, Mikołajek Pomorskich, Kwidzyna oraz ...Hiszpanii).

W kategorii do lat 14 zwyciężył 12-letni Radosław Stankiewicz ze Sztumu przed Julią Szymecką z Kwidzyna oraz Kornelem Przewoźnym, również z Kwidzyna.

W kategorii open wygrał Grzegorz Stankiewicz (ojciec Radosława) przed Jakubem Pachucym (obaj ze Sztumu) i Danielem Kusiem z ...Majorki. Pan Daniel mieszkał niegdyś w Sztumie, teraz zagrał w turnieju przy okazji pobytu w naszym mieście.

Grzegorz Stankiewicz zapowiada zorganizowanie jeszcze w tym roku kolejnego turnieju tenisowego.