Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Żywiec: Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie [ZDJĘCIA]

ŁUG
Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie przeprowadzono w miniony weekend w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Oczkowie.

W zawodach wystartowało 174 zawodników oraz zawodniczek z całego kraju. Były to osoby z grupy 868 młodzików sklasyfikowanych w Polsce w roku 2010 we współzawodnictwie młodzieżowym przez Ministerstwo Sportu.

W kategorii młodziczki (15 lat) w konkurencji strzelanie 18 metrów wygrała Hejne Natalia (Sokół Brzoza 542 pkt), drugie miejsce zajęła Farasiewicz Karolina (Obuwnik Prudnik 531 pkt), a trzecie Działowa Marta (Łucznik Żywiec 514 pkt). Z Łucznika siódme miejsce uzyskała jeszcze Suchoń Karolina (486 pkt), a ósme Dziergas Aleksandra (419 pkt).

Drużynowo niepokonani okazali się reprezentanci klubu Sokół Brzoza, drudzy byli gospodarze, czyli Łucznik Żywiec, natomiast trzecie miejsce na podium zdobyli sportowcy z klubu Resovia Rzeszów.

W kategorii młodzicy (15 lat) najlepiej strzelali Wojciechowski Wiktor (Zryw Dobrcz 559 pkt), Kloc Maciej (Obuwnik 556 pkt) i Głuszek Przemysław (Dziesiątka Jaworze 552 pkt). Zawodnicy żywieckiego Łucznika zajęli dalsze miejsca - piąte Lach Adrian (543 pkt), ósme Bizoń Kacper (540 pkt), z kolei dziesiąte Ciemny Krzysztof (540pkt).

Drużynowo Łucznik wypadł najlepiej w składzie: Lach A., Bizoń K., Ciemny K., Zwardoń P. Na drugiej pozycji sklasyfikowano klub Resovia, a na trzecim Zryw Dobrcz.

W konkurencji mikstów (1 chłopiec, 1 dziewczyna) na odległość 15 oraz 18 metrów niepokonany znów okazał się Łucznik Żywiec (Działowa, Ciemny). Drugie miejsce przypadło klubowi Mazowsze, a trzecie Dziesiątce.

Wśród młodziczek (13-14 lat) w strzelaniu na 15 m bezkonkurencyjna była Ładziak Klaudia (Wesołek Warszawa 544 pkt), na drugim miejscu podium stanęła Zyzańska Sylwia (Łucznik 541 pkt), a na trzecim Strzelecka Joanna (Chrobry Głuchołazy 533 pkt).

W grupie młodzików (13-14 lat) wygrał Patryas Krystian (Łucznik 557 pkt). Tuż za nim byli Matejko Maciej (Zamek Suski 566 pkt) oraz Załuski Filip (Mazowsze Teresin 547 pkt).

Łucznik wygrał też drużynowo i w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Zawodnicy z Żywca zgarnęli 5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy krążek.