Rozstrzygnięcie III Konkursu Tradycji i Kultury Szlacheckiej odbyło się w salach Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Pałacu Sierakowskich w Waplewie Wielkim. Wręczono nagrody i wyróżnienia.

III Konkurs Tradycji i Kultury Szlacheckiej cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem niż poprzednia edycja - oświadczył Piotr Stec ze Stowarzyszenia Samorządne Powiśle, głównego organizatora konkursu, wspólnie z Muzeum Tradycji Szlacheckiej, samorządem gminy Stary Targ i pomorskim przeoratem Orderu św. Stanisława.

Ogłoszono wyniki, wręczono nagrody i wyróżnienia - dokonywali tego m.in. wiceminister infrastruktury Kazimierz Smoliński oraz Mariusz Żółtowski, przedstawiciel rodu Żółtowskich, także podziękowania dla nauczycieli i opiekunów laureatów. Kierownik waplewskiego muzeum Maciej Kraiński wręczył wszystkim książki Andrzeja Bukowskiego "Waplewo".

Lista nagrodzonych w najbliższym wydaniu dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń".

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!