(© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Podpułkownik Jan Morozowski został powołany na stanowisko dyrektora Zakładu Karnego w Sztumie, wakujące po złożeniu raportu o zwolnienie ze służby przez poprzedniego szefa więzienia, ppłk Kazimierza Zimę.

Jak informuje mjr Robert Witkowski, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku, z dniem 1 marca 2013 roku Dyrektor Generalny Służby Więziennej, gen. Jacek Włodarski, powołał na stanowisko dyrektora Zakładu Karnego w Sztumie podpułkownika Jana Morozowskiego, dotychczasowego dyrektora Zakładu Karnego w Malborku.

Ppłk Morozowski ma 47 lat, jest żonaty, ma dwoje dzieci. Ze Służbą Więzienną związany jest od 20 lat. Służbę rozpoczął na stanowisku młodszego wychowawcy działu penitencjarnego w Areszcie Śledczym w Gdańsku. W 1994 roku ukończył Szkołę Oficerską Służby Więziennej. W październiku 1996 roku został mianowany na stanowisko wychowawcy a dokładnie rok później został zastępcą kierownika działu penitencjarnego w Areszcie Śledczym w Gdańsku. Kierownictwo nad tym działem objął w 1999 roku. W czerwcu tego roku został przeniesiony z urzędu do Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku, gdzie został specjalistą do spraw penitencjarnych. Po 6 latach został dyrektorem Aresztu Śledczego w Elblągu. Od kwietnia 2011 kierował malborskim zakładem karnym.

Jest funkcjonariuszem z ogromnym doświadczeniem w pracy z osobami pozbawionymi wolności oraz w kierowaniu jednostką penitencjarną. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, gdzie otrzymał dyplom w specjalności trenerskiej. Ukończył również studia podyplomowe dla kadry kierowniczej i menadżerskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Na zwolnione przez Jana Morozowskiego stanowisko dyrektora Zakładu Karnego w Malborku powołany został mjr Mirosław Burczyk. Ma 44 lata, jest żonaty, ma dwóch synów. Z wykształcenia jest historykiem. Studia ukończył w 1993 na Uniwersytecie Gdańskim. Funkcjonariuszem Służby Więziennej jest od stycznia 1994 roku. Służbę rozpoczął w Areszcie Śledczym w Gdańsku jako młodszy wychowawca działu penitencjarnego. Jeszcze w tym samym roku ukończył Szkołę Oficerską Służby Więziennej. W marcu 1997 roku został wychowawcą. Od października 1997 roku w dziale ochrony Aresztu Śledczego w Gdańsku jako inspektor. W 2000 roku został zastępcą kierownika działu. W czerwcu tego roku przeniesiony z urzędu do Aresztu Śledczego w Wejherowie na stanowisko kierownika działu ochrony. Od 1 czerwca 2007 roku był specjalistą do spraw ochrony w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Gdańsku.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

xx (gość)

sam przyszedł do ZK w Sztumie dzięki układom, niewiele zdziała w Sztumie, bo jest słaby merytorycznie

gość (gość)

Ciekawe czy uda się nowemu dyrektorowi ,rozwalić układy panując w jego nowym miejscu pracy?