Kenijskie zwycięstwa w Sztumskim Biegu Solidarności

Bartosz Mazerski na trasie dzisiejszego biegu
Bartosz Mazerski na trasie dzisiejszego biegu Katarzyna Łęgowska
Gladys Biwott i Hillary Kimayo - oboje z Kenii - zwyciężyli w jubileuszowym, XXV Międzynarodowym Sztumskim Biegu Solidarności. Na starcie biegu głównego stanęło 270 zawodniczek i zawodników.

Bieg rozegrano przy znakomitej pogodzie, na trasie 10 km prowadzącej ulicami Sztumu oraz wokół jeziora Zajezierskiego. Na starcie stanęli biegacze m.in. z Ukrainy, Francji oraz Kenii.

Bieg główny mężczyzn wygrał Hillary Kimayo (Kenia) w czasie 29.48. Kolejne miejsca zajęli: 2. Paweł Olinyk (Ukraina) 30.30, 3. Mohtar Behnari (Francja) 32.13, 4. Robert Sadowski (Zantyr Sztum) 32.57, 5. Bartosz Mazerski (Zantyr) 32.57, 6. Krzysztof Pawłowski (Tczew) 34.01.

Bieg główny kobiet: 1. Gladys Biwott (Kenia) 35.17, 2. Aleksandra Lisowska (Olsztyn) 35.35, 3. Svetlana Olinyk (Ukraina) 37.19, 4. Małgorzata Tuwalska (Zantyr) 39.10, 5. Elżbieta Tuwalska (Zantyr) 41.11, 6. Marta Szachta (Skórcz) 42.48.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych kobiet. K 29: Aleksandra Jakimczuk (Braniewo). K 30-39: Magdalena Bucewka (Sztum). K 40-49: Agnieszka Stolarów (Malbork). K 50-59: Bożena Znarowska (Elbląg). K 60 plus: Małgorzata Polinceusz (Gdańsk).

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych mężczyzn. M-29: Grzegorz Kozłowski (Sochaczew). M 30-39: Tomasz Bagrowski (Gdańsk). M 40-49: Wiesław Sosnowski (Activ Malbork). M 50-59: Zenon Kaszubowski (Active Malbork). M 60-69: Antoni Cichończuk (Gdynia). M 70-79: Mieczysław Dobrenko (Sztum). M 80 plus: Stanisław Niwiński (Gdańsk).

W ramach biegu rozegrano I Mistrzostwa Polski Służby Więziennej w biegu na 10 km. Wśród kobiet wygrała Anna Mounier (Olsztyn) przed Karoliną Beger (Sztum). Wśród mężczyzn triumfował Grzegorz Kozłowski (Sochaczew) przed Krzysztofem Garbowskim (Sztum).

Pozostałe wyniki wkrótce na naszej stronie oraz w kolejnym dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń".