Medalowy rok Rogiewicza

PP
Trójka najlepszych w biegu na 5000 m, Andrzej Rogiewicz z lewej
Trójka najlepszych w biegu na 5000 m, Andrzej Rogiewicz z lewej Bartosz Mazerski
Znakomity sezon ma Andrzej Rogiewicz, zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum. Zdobył już cztery medale zawodów rangi mistrzowskiej.

Ostatnia "zdobycz" Rogiewicza to brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w Białymstoku, w biegu na dystansie 5000 m. Wcześniej nasz zawodnik wywalczył brązowy medal w biegu na 3000 m w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, srebrny medal w biegu na 6000 m w Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz złoty medal w biegu na 4000 m w Górskich Mistrzostwach Polski. Obok publikujemy zdjęcia z Białegostoku, udostępnione przez trenera Bartosza Mazerskiego. Bieg wygrał Szymon Kulka z ULKS Lipinki.

Ponadto dwa medale zawodów rangi mistrzowskiej zdobyła Agnieszka Borowska, a do rozegrania w tym roku są jeszcze m.in. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, na których A. Borowska ma wystąpić. Być może uda się wyrównać rekordowe osiągnięcie LKS Zantyr z roku 2008, kiedy zawodnicy sztumskiego klubu zdobyli 7 medali.

W Białymstoku Andrzej Rogiewicz i Marcin Żołdowicz (dziesiąty w konkursie skoku w dal) zdobyli dla LKS Zantyr 21 punktów klasyfikacji sportowej, co dało klubowi 5. miejsce wśród klubów województwa pomorskiego. Łącznie LKS Zantyr zgromadził już w tym roku 36 pkt. we współzawodnictwie sportu młodzieżowego.