Nasze drużyny bez powodzenia w Pucharze Polski

Archiwum
Olimpia Sztum i Powiśle Dzierzgoń przegrały swoje mecze w III rundzie Piłkarskiego Pucharu Polski. Tym samym powiat sztumski nie ma już swojego reprezentanta w pucharowych rozgrywkach.

Sztumianie przegrali na wyjeździe z Gromem Nowy Staw 1:2. Bramkę dla Olimpii zdobył Maciej Pluta w 74. minucie gry, zwycięskie trafienie dla gospodarzy padło na krótko przed ostatnim gwizdkiem arbitra. Jak zapowiadał trener Olimpii Arkadiusz Hadrysiak, w tym spotkaniu wystąpiło wielu młodych graczy, wcześniej na krótko pojawiających się na boisku. Nie grali też kontuzjowani piłkarze, m.in. Grzegorz Pliszka, Wojciech Wilmański oraz Daniel Jasiński.

Powiśle Dzierzgoń rywalizowało także na wyjeździe, z Rodłem Kwidzyn. Mecz ułożył się dość emocjonująco, ponieważ najpierw trzy bramki zdobyli kwidzynianie, potem piłkarze Powiśla doprowadzili do wyrównania 3:3 po trzech celnych trafieniach Krzysztofa Wierzby (!). Taki wynik utrzymał się do przerwy i zakończenia meczu. Konieczne było egzekwowanie rzutów karnych, w których lepsi okazali się gospodarze 5:4. Pechowym egzekutorem karnego dla Powiśla był Damian Czahuk