(© Archiwum nm)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nad Europę nadciąga orkan Ofelia. Według synoptyków huragan nie uderzy bezpośrednio w Polskę, ale może przynieść zmiany pogody. W Polsce ma się pojawić w weekend - prawdopodobnie już w piątek wieczorem. Co powinniśmy o nim wiedzieć?


wideo: Szymon Szewczyk

Orkan Ofelia formuje się nad Atlantykiem. Ofelia niesie ze sobą ulewy i bardzo silny wiatr, który w porywach może osiągnąć nawet 120 km/h. Według synoptyków huragan nie uderzy bezpośrednio w Polskę, ale może przynieść zmiany pogody.

Orkan Ofelia - zagrożeniaWedług prognoz orkan Ofelia ma najpierw uderzyć w wybrzeża Portugalii i Hiszpanii. Następnie silny wiatr z opadami ma pojawić się nad Wielką Brytanią i Irlandią.

Obecnie zjawisko przyjęło formę burzy tropikalnej, ale prognozuje się, że uderzy jako huragan. W Polsce nie powinniśmy obawiać się jego siły, ale Ofelia też będzie miała wpływ na pogodę w naszym regionie.

Orkan Ofelia - pogoda w PolsceZ powodu orkanu Ofelia do Polski wróci ocieplenie i babie lato. Termometry będą wskazywały temperaturę ok. 20 stopni C. Z letniej aury cieszyć się będziemy w najbliższy weekend.

Ofelia przyniesie też jednak silne podmuchy wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już wydał ostrzeżenie przed wichurami dla 4 województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego.

Prognoza pogody na 13-15 października

TVN

"/>

Pogoda

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!