Piłkarze Powiśla Dzierzgoń zremisowali w pierwszym meczu IV ligi

W inauguracyjnym meczu kolejnego sezonu IV ligi piłkarze Powiśla Dzierzgoń zremisowali z Koralem Dębnica 3:3.

Do przerwy wynik brzmiał 1:1. Bramki dla Powiśla zdobywali: Michał Gajewski w 40. minucie gry oraz dwukrotnie Krzysztof Wierzba - w 73. i 88. minucie.

Powiśle wystąpiło w zestawieniu: Kowalski - Ruciński, Zieliński, Augustynowicz, D. Orłowski, Mioduński (Drzyzga), Borys, Gajewski, Wierzba, Tomczyk (79, P. Lisiewicz), Czahuk.

W pierwszym meczu sezonu do Dzierzgonia przyjechał trudny rywal - Koral Dębnica to spadkowicz z III ligi, w zespole tym udało się zatrzymać większość piłkarzy. Faworytem byli więc goście. Na boisku w pewnym momencie wyraźnie to potwierdzali, było już 1:3 dla Korala. Dzierzgonianie, mimo że występują w osłabionym zestawieniu, nie rezygnowali z ataków i zdobyli dwie bramki. Jak oceniali kibice, wynik jest sprawiedliwym rezultatem.