Sztumscy policjanci wyróżnieni i awansowani zostali podczas uroczystej zbiórki z okazji święta policji. Spotkanie odbyło się w salach Sztumskiego Centrum Kultury.

Na uroczystość przybył zastępca komendanta wojewódzkiego policji, mł. insp. Zbigniew Maj. Wspólnie z komendantem powiatowym, mł. insp. Januszem Staniszewskim, wręczyli wyróżnienia, nagrody i dyplomy.

St. sierż. Grzegorz Reszczyński został wyróżniony nagrodą pieniężną ministra spraw wewnętrznych, natomiast st. asp. Artur Pyziak i asp. Krzysztof Bizoń zostali wyróżnieni nagrodą pieniężną komendanta wojewódzkiego.

Podkom. Michał Opaliński został awansowany na stopień komisarza policji. Na stopień aspiranta sztabowego policji awansowani zostali st. asp. Dariusz Machlik i st. asp. Waldemar Wietrzykowski. Na stopień starszego aspiranta policji awansowani zostali: asp. Michał Falkiewicz, asp. Krzysztof Felczak, asp. Krzysztof Jurkiewicz, asp. Jarosław Pazik, asp. Piotr Skonieczny oraz asp. Artur Pyziak.

Na stopień młodszego aspiranta policji awansowany został sierż. sztab. Mariusz Godlewski. Na stopień sierżanta sztabowego policji awansowani zostali st. sierż Sebastian Wiśniewski oraz st. sierż. Sebastian Zieliński. Awans na stopień starszego sierżanta policji otrzymali sierż. Przemysław Białkowski, sierż. Dominik Charmułowicz, sierż. Karol Czyż, sierż. Grzegorz Grębski, sierż. Mariusz Kreczman, sierż. Łukasz Kunecki oraz sierż. Jerzy Tyszkowski.

Na stopień sierżanta policji awansowany został st. post. Jakub Pawłowski, st. post. Bartosz Olszewski, st. post. Mariusz Szczepański oraz st. post. Łukasz Więcławski. Na stopień starszego posterunkowego policji awans otrzymali post. Dawid Kwidzyński oraz post. Sebastian Zwoliński.

Ponadto Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Policji w Sztumie wyróżnił Wandę Cebulę dyplomem za długoletnią pracę i zaangażowanie w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Mł. insp. Janusz Staniszewski wręczył też specjalną plakietę burmistrzowi Sztumu Leszkowi Taborowi jako podziękowanie za dobrą współpracę samorządu z policją.

Czytaj także

  Komentarze (19)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  GSZ (gość)

  A Nowym Stawie to bieda nawet biedronki nie maja tylko Szałach ma wszystko reszta w MOPsie siedzi cicho i narzeka bo im PGR polikwidowali chłoporobotnicy proletariusze.

  kolit (gość) (Emeryt z Czernina)

  Samorząd udzielał wsparcia poprzedniemu komendantowi w ramach podziękowania za pewne sprawy! Jeżeli nie mają kasy na paliwo to niech chodzą na pieszo,ędzie bezpieczniej i oszczędniej!!!!!!

  internauta (gość)

  Buraki z piotrowej ferajny robią szum jak zwykle. Zero kultury i obycia. Aż żal czytać jaką reklamę robią Sztumowi . A chwalą sie,ze są takimi lokalnymi patriotami. wstyd!!!!

  Bezstronny sztumiak (gość)

  Maniek buraku po to się zmienia słabego komendanta na innego lepszego by było lepiej. To chyba oczywiste matole jeden!!!! Inaczej zmiany nie miałyby sensu. Emerycie a ty skąd niby jesteś? Nie przyjechałeś do Sztumu w wagonie towarowym zza Buga? A moze jestes ten z ,, Akcji Wisła'' ? Żenada!!!!

  młody sztumiak (gość)

  Ferajna piotrowa znowu kąsa i ubliża . Ci ludzie niczego innego nie potrafią. Jeśli piszecie tu to miejcie odwagę się podpisać piotrowi poplecznicy. Co boli Was ,że współpraca między Samorządem a Policja dobrze się układa? Boli bo nie macie powodu by szczekać?

  Emeryt z Czernina (gość) (ploiu)

  Samorząd udzielał wsparcia policji a nie komendantowi. Policji by ta pracowała jak najlepiej, by pomóc jej w potrzebie. Np przekazano auto bezpłatnie dla policji, udzielano wsparcia finansowego. Nic to nie ma wspólnego z tamtym komendantem.
  Maniek największym Clownem , nie potrafisz sensownie sklecić nawet wypowiedzi. Ogarnij sie chłopie.

  maniek (gość) (ploiu)

  U Ryśka, wszystko co nowe jest lepsze. Karaś lepszy jest od Grześkowa, nowy komendant policji od starego. Nowy komendant odejdzie, przyjdzie inny i on będzie lepszy od poprzedniego. Nigdy w tym, co pisze Rysiek nie szukałem logiki. On jest klownem, którego nie można brać serio, z którego można się pośmiać.

  STUDENT (gość)

  ....ADAM ŁASZYN UCZYŁ POSŁÓW "PO" JAK DOBRZE WYPAŚĆ W MEDIACH.....
  ALE jajca Kto lepiej kłamie ten jest wiarygodny.Tłumacząc z POlskiego na nasze chodzi o to żeby lemingi ieszcze lepiej robić w HOOJA.Tak to wyglada barany żeby każde goowno Tuska w SUKCES zamienić taka nowomowa gdzie lanie WODY to 100% całej merytorecznej treści= masło maślane .A co robią lemingi :słuchają tego z rozdziawionymi ryjkami i domagają się dokładki komplementując PRAWDĘ oszusta Dlaczego żaden dyżurny baran nie widzi KASY jaką POkemony muszą płacić za to ,że ich się oszukuje .Dlaczego nie napiszą o tym ile kosztuje sztab spin-doktorów i PR rudego z Igorem Ostachwiczem na czele co ONI robią to za darmo????

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-rzeczpospolita-sledczy-ma-mowic-po-ludzku,nId,1002048?utm_source=paste&utm_medium=past