Justyna Łęgowska z córeczką Leną

Justyna Łęgowska z córeczką Leną (© Piotr Szymański)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pierwszy poród z użyciem gazu rozweselającego odbył się na oddziale położniczym Szpitala Polskiego w Sztumie. Na świat przyszła zdrowa dziewczynka.

Możliwość użycia gazu rozweselającego podczas porodu wprowadzono niedawno. Pierwsza okazja do tego nadarzyła się w Sztumie w ubiegłym tygodniu. Położnicą była Justyna Łęgowska. Poród trwał bardzo długo, kobieta była już bardzo wyczerpana. Lekarz zapytał o jej zgodę na podanie gazu rozweselającego dla ułatwienia akcji porodowej i zmniejszenia bólu.

Prabuty: Wybitny specjalista, Maciej Śmietański operował w miejscowym szpitalu

Jak wspomina szczęśliwa matka, była bardzo zaskoczona, kiedy poczuła się znacznie lepiej, przestała odczuwać ból, wręcz żartowała z medykami. Poród zakończył się szczęśliwie, na świat przyszła dziewczynka, której nadano imię Lena. Ważyła 3830 gramów i mierzyła 54 cm.

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!