(© Archiwum organizatorów)

Miłośnikom podróży, ciekawych opowieści i przygody przypominamy o spotkaniu z Jackiem Bradziagą Jarosikiem, które odbędzie się w czwartek o godz. 17. w sali Starostwa Powiatowego w Sztumie.

Jak podaje w zapowiedzi spotkania Krystian Zdziennicki z Młodzieżowej Grupy Działania, która jest organizatorem spotkania z Jackiem Jarosikiem - Książka „Bradziaga znaczy Obieżyświat” jest zbiorem czterech reportaży z podróży. Dwie z nich odbyły się na Syberię, pozostałe dwie łukiem Karpat. Te reportaże z kilku tylko wypraw autora, są uzupełnione informacjami, czasem uwagami i przemyśleniami autora. Nieraz pisane ciętym językiem, lecz pozbawione złych intencji. Pragnienie poczucia wolności, przygody i poznania świata to powody Jego wędrówek. Całość w zamyśle polecana jest osobom, które marzą o podróżach, a z różnych powodów nie popełniły ich jeszcze. Zacząć można w każdym niemalże wieku.. Potrzebna jest wiara w swoje możliwości, trzeźwa ocena sytuacji przepleciona wizją nieznanego. -Marzenia są niebezpieczne, bo się spełniają… Warto o tym pamiętać czytając tę książkę, a potem - marzyć.

Zdjęcia zawarte w książce nie aspirują do kategorii fotografii artystycznej. To utrwalone w obrazie emocje i sytuacje. To miejsca, do których nie uda się już powrócić, bo świat nieubłaganie się zmienia. Fotografie te, a także wiele innych przedstawianych było na kilkudziesięciu wystawach i prezentacjach w kraju, nawet w tak niezwykłych miejscach jak ośrodek leczenia uzależnień czy więzienie.

Jacek „Bradziaga” Jarosik - pieszo, samochodem, motocyklem, kajakiem i rowerem przebył tysiące kilometrów w poszukiwaniu miejsc odległych i bliskich, zwykłych i niecodziennych, odchodzących w przeszłość. Z założenia unika zorganizowanych form turystyki, preferując model niezależnego obserwatora, któremu łatwiej wniknąć w otaczający świat. Jego życiowe motto brzmi: Bo ciekawiej jest sznurek pchać, niż ciągnąć.

W kilku wyprawach po drogach i bezdrożach kraju, Europy i Azji towarzyszyli mu synowie Jakub i Jędrzej oraz córka Joanna. Byli też Jacek i Henryk, goście zaproszeni do projektu „Granice bez barier”. Podróżował jedynym takim samochodem na świecie, własnoręcznie przekonstruowanym. TVN Turbo w cyklu Jazda Polska zrealizowała reportaż o tym pojeździe.

W trakcie spotkania, oprócz opowieści i rozmów o samej książce, zaplanowane są również prezentacje multimedialne. Będzie również możliwość nabycia egzemplarzy książki z autografem.

Wstęp na spotkanie oczywiście wolny.

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!