Sylwia Celmer nowym starostą sztumskim - koalicja w Radzie Powiatu [ZDJĘCIA]

Sylwia Celmer została wybrana nowym starostą sztumskim - to rezultat ukształtowania nowej koalicji w Radzie Powiatu Sztumskiego. Wicestarostą wybrano Kazimierza Szewczuna.

Porządek obrad inauguracyjnej sesji Rady Powiatu Sztumskiego nie przewidywał wyborów starosty. Nowo wybrana przewodnicząca rady Dobrosława Frączek zaproponowała rozszerzenie programu sesji o wybory nowego starosty, wicestarosty oraz członków Zarządu Powiatu Sztumskiego. Większością głosów radni to przyjęli.

Dobrosława Frączek przedstawiła kandydaturę Sylwii Celmer na starostę powiatu. Tym samym potwierdziły się krążące od pewnego czasu informacje o powstaniu nowej koalicji w Radzie Powiatu i tej właśnie kandydaturze na starostę.

Radna Teresa Skolimowska przedstawiła kandydaturę Piotra Steca na stanowisko starosty. Sam Piotr Stec podkreślił, że nie wyrażałby zgody na kandydowanie, gdyby propozycję nowego starosty przedkładano z grona radnych powiatu. Wprawdzie powołanie starosty spoza radnych jest jak najbardziej możliwe od strony formalnoprawnej, lecz Piotr Stec akcentował, że w praktyce powiatu sztumskiego ukształtował się dobry obyczaj kandydatur z grona radnych.

Stosunkiem głosów 9 do 8 starostą wybrano Sylwię Celmer. Już wcześniej dotychczasowy starosta Wojciech Cymerys opuścił swój gabinet - na nowego włodarza powiatu czeka fotel i biurko widoczne na zdjęciu.

Głosowanie na starostę było tajne - widoczne już wcześniej stało się, że nową koalicję tworzą radni Prawa i Sprawiedliwości: Marcin Jarocki, Łukasz Merchut, Zbigniew Pędziwilk, Adam Krupa i Jarosław Stawny, radni Komitetu Wyborczego Jolanty Szewczun - Dobrosława Frączek i Wojciech Demko, ponadto Sylwia Kubik i Ludwik Butkiewicz.

Na wicestarostę Sylwia Celmer zaproponowała Kazimierza Szewczuna. Członkami Zarządu Powiatu zostali Sylwia Kubik i Ludwik Butkiewicz. Decydowała większość głosów.

Nie było pierwszego przemówienia nowego starosty. Najbliższa sesja Rady Powiatu odbędzie się 27 listopada. Warto zwrócić uwagę na bardzo nieznaczną przewagę koalicji - w tej sytuacji np. choroba radnego i nieobecność na sesji może przesądzać o przegranej w głosowaniu.

Piotr Piesik

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

16.12.2018, 09:12

…………………………KATECHIZM PRAWDZIWEGO PISOWCA…………………..

Oto podstawowe zasady:
1/ Kłam.
Kłam bezczelnie, każdego dnia, patrząc przy tym rozmówcy prosto w oczy - rozmówca może nie mieć pod ręką dowodów na Twoje kłamstwo, może mieć skrupuły przed powiedzeniem przykrej opinii o Tobie, może być zaskoczony Twoją bezczelnością.
2/ Zmieniaj temat rozmowy.
Gdy pytają Cię o ordynarne odzywki grubej posłanki z Ostrołęki, albo o konfabulacje Morawieckiego, albo o wyniki pracy tzw. Podkomisji (gdzie kosi kaskę Świroni i jego kumple), natychmiast zacznij opowiadać o zdradzie Tuska i o zaprzaństwie Schetyny.
Nigdy nie mów na temat, zmuszaj rozmówcę do skupienia się na Twoich urojeniach i chorych wizjach.
3/ Mów bardzo źle o swoich politycznych konkurentach.
Pamiętaj, aby każdego dnia wypowiedzieć się obrzydliwie o swoich wrogach politycznych: o gorszym sorcie, o sędziach notorycznie kradnących czekoladę w sklepie, o zdradzieckim Tusku, o biurokratach z Brukseli, którzy chcą narzucić swoją wolę naszej kochanej Ojczyźnie, o obcokrajowcach roznoszących choroby zakaźne.
Ani jednego dobrego słowa.
Masz ich odczłowieczyć, masz sprawić, by zasługiwali na niesławę i powszechną pogardę.
4/ Odwracaj kota ogonem.
Gdy właśnie przegrałeś proces, mów, że to kolosalna porażka Twoich przeciwników. Gdy udowodnili Ci kłamstwo, twierdź, że białe jest czarne. Gdy biłeś żonę albo kierowałeś autem napity, mów, że masz sobowtóra albo że policja działa na zlecenie wrogów "dobrej zmiany".
Prawdziwy Pisowiec nigdy się nie cofa, nie ma żadnych skrupułów, nie istnieje dla niego żadna bariera etyczna, której nie można przekroczyć w obronie swojej sekty. I oczywiście - bezwarunkowo słucha partyjnego kierownictwa"

Ojciec Chrzestny Mafii „KACZORNOSTRA”
Żoliborz

15.12.2018, 22:39

Może coś nowego bo cały czas ta sama nudna nuta

15.12.2018, 09:40

Monika Sylwia Lewinsky ze starostwa narzucona przez szewczunowo to policzek dla Sztumu

14.12.2018, 00:02

Szpital jest prywatny więc niech się martwi właściciel .Niech prezesi przestaną latać helikopterami a zaczną płacić godziwie personelowi .

13.12.2018, 23:38

To co ta pani Starosta mówiła na tych jasełkach to dalo dużo do myślenia. Zero kompetencji. Myślałam że Cymerys to debi.. L ale ona jeszcze gorsza. Życze miłego Starostowania za kilka tygodni strajki w szkołach a potem w szpitalu.

12.12.2018, 16:37

Renia chenia - zgadzam się w 100%-ach z tym co napisałaś.

12.12.2018, 16:32

fiona - już kiedyś pisałem , że nie jestem zwolennikiem Steca, ale fakty trzeba przedstawiać takie jakie są naprawdę. Swoimi "merytorycznymi" wpisami utwierdzasz wszystkich w przekonaniu, że głównym przekazem PIS-u jest kłamstwo i obrażanie tych którzy wam nie pasują. Pozdrawiam, życzę dużo zdrówka i sukcesów na uczciwej drodze życia.

12.12.2018, 00:40

Sztumski wyborco zdrajca jest tylko jeden STEC sztumski Kałuża

12.12.2018, 00:38

To dobrze że nie łazi po mieście,nie pije ,kradnie ,niszczy mienie ,niech pracuje po to jest ,a mieć za złe że siedzi po godzinach to chyba przesada.

11.12.2018, 23:43

Pani Celmer już rządzi prawie miesiąc a efektów brak. Nic nie robi tylko tyle że pali światła po godzinach urzędu. Nic nie widać, nawet jej nie widać na mieście chyba się wstydzi spojrzeć w oczy wyborcom. Ale pewnie długo nie będzie Starosta bo może nadejdzie taki dzień i PIS iory ja wyp... A może szybciej jolcia nabuntuje swoich głosujących. Czas pokaże

11.12.2018, 20:45

Pani/e Fionka, dziwne że nie oburza Cie fakt, że pani Kubik stanęła przeciwko swoim (w dniu wyboru starosty) i to dzięki jej głosowi pani Celmer została starostą??!! Stec nie był przeciwko PIS proponował nawet żeby starostą był właśnie ktoś z PIS . Podawał konkretne nazwiska spośród radnych. Jego argumenty były logiczne, że władze maja sprawować Ci którym ludzie zaufali a nie Ci których odrzucili. ( wszystko jest do sprawdzenia w internecie ). Panie "edek z krainy kredek" - po co te epitety i wyzwiska ?! Nie stać Cię na merytoryczną dyskusje to się nie odzywaj. Dobrze Ci radze zrób sobie lepiej zapasy węgla i drewna do kuchni węglowej żebyś mógł zagotować herbatę bo PIS właśnie podnosi ceny energii elektrycznej o 30 %.

11.12.2018, 18:39

Panowie Stec i Krauze rozwaliliście wszystko doszczętnie, nie macie moralnego prawa zabierania głosu .Gdybyście mieli odrobinę honoru i wstydu powinniście zniknąć z życia publicznego .

10.12.2018, 23:13

Pani Szewczun ma do zwrotu dużo kasy bo została niezgodnie z prawem obsadzona na stanowisku prezesa Rti przez swojego męża.Takie jest prawo.Za sprzedaż stołków mąż zostaje wicestarostą.
Z tego Pis lokalnego zostaje tylko IS ,a nawet tylko i.
TAKA JEST PRAWDA
Mam nadzieję ,że polityka lokalna będzie na innym poziomie.

10.12.2018, 22:00

Byłam oburzona zachowaniem Piotra ,jako osoba związana z sztumską prawicą jestem zdumiona jak można było stanąć przeciw swoim to sztumski Kałóża .

10.12.2018, 21:56

Sztumski Wyborco Starosty nie wybierają sztumiacy a cały powiat który tą kwestię powierzył najaktywniejszym i najpracowitszym osobom czyli PiS-owi, któremu przewodniczy Pani Sylwia Celmer.Stec czy jak mówicie Mop pewnie ze względu na włosy myślał i myśli tylko o sobie, niektórzy mówią że zawsze był czerwony i teraz dal temu wyraz.

09.12.2018, 20:59

Byłbym jeszcze w stanie zrozumieć, że starostą zostaje osoba, spoza rady, która nie startowała w wyborach a nie ktoś komu Sztumiacy dali czerwoną kartkę w wyborach. Zero przyzwoitości....

09.12.2018, 11:52

Nie tylko starosta ale i wice nie został wybrany do rady. Moze i to jest zgodne z prawem ale niesmak ogromny.

08.12.2018, 22:26

Mop postoliński - Nie jestem zwolennikiem pana Steca ale fakty trzeba przekazywać takie jakie były i gdybyś uważnie obserwował/a pierwsze posiedzenie R P to byś wiedział/a, że Stec był za tym, żeby starostą był ktoś z PIS-u pod warunkiem, że będzie to osoba którą ludzie wybrali do rady a nie ktoś komu ludzie w wyborach pokazali czerwoną kartkę. Pani Celmer została wybrana tylko dlatego, że nijaka pani kubik (celowo małą literą), zdradziła swoich wyborców bo do rady dostała się z programu i listy innej niż PIS a za obiecaną funkcje członka zarządu wypięła się na swoich wyborców na pierwszym posiedzeniu nowej RP.

08.12.2018, 18:49

Stec sprzedał wszystkich z wszystkimi tzn. KOMUCHAMI KODOWCAMI, I ARBUZAMI .Bravo Mop

06.12.2018, 16:07

Prawda jest nieco inna pan/pani sztumiak. Nie cała ekipa sprzedała Sztum, bo nie dotyczy to p. Skolimowskiej i p. Steca, który nie widział p. Szewczuna jako swojego zastępcy. W zaistniałej sytuacji ta pani (Szewczun) za obiecane stołki sprzedała Sztum Pisowi tylko i wyłącznie po to żeby jej maż miał posadkę wicestarosty właśnie w Sztumie. Tak naprawdę to się nadaje do prokuratury.

05.12.2018, 15:16

Ekipa Szewczun sprzedała Sztum Pisowi

04.12.2018, 20:07

Dlaczego nie została prezesem LGD ?

02.12.2018, 15:19

Jakie 500 tyś ?To co poprzednicy nie brali pensji ?Jest tylko jedna różnica że starosta oprócz pensji nie bierze diety radnego czyli zarabia mniej i jest to oszczędność dla powiatu, co do Steca to jest skończony ,myślał że radni których wcześniej oszukał i działał na ich niekorzyść w trakcie wyborów go wybiorą ?Zdradził i przegrał ,tak naprawdę wiele lat pracował na rozbicie sztumskiej prawicy .Trzeba przypomnieć jak w podły sposób wysterował z Dzikowskim Kikuta twórce sukcesu sztumskiej prawicy jak potraktował Byczkowskiego i rozbił mu komitet z Sarnowskim to był farbowany lis ,jego postawa została obnażona kiedy stanął w jednym szeregu z komunistami i kodowcami przeciw prawicy.

29.11.2018, 21:07

Czy radni PIS pomyśleli o tym, że te dwa etaty spoza rady to dodatkowe obciążenie dla powiatu ok 500 tys. rocznie??, czy aby stać nas na to?? Czy młodzi gniewni z PIS-u powiedzą to chorym w szpitalu ???!!, czy powiedzą to dyrektorom szkół, że pieniądze przeznaczone dla szkół będą im zabierane??!! Można się ze Stecem zgadzać albo nie w wielu sprawach, to moim zdaniem miał rację mówiąc, że Starosta i jego zastępca powinni być wybierani spośród radnych. Prawa nie złamano to fakt ale istnieje jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek, moralność i lojalność wobec wyborców.

29.11.2018, 10:39

do ubawiony, ciekawe czy będzie ci tak wesoło jak będą te dzieciaki dymały cię na każdym kroku.