Sztumianie pobiegli w Szpęgawsku

opr. PP
Jedenastu zawodników ze Sztumu – w tym dziewięciu reprezentantów LKS Zantyr – stanęło na starcie XXIX Biegu Szpęgawskiego, na trasie ze Szpęgawska do Starogardu Gdańskiego. Bieg odbywa się tradycyjnie dla uczczenia pamięci ofiar terroru hitlerowskiego w okresie II wojny światowej, pochowanych w masowych grobach w Lesie Szpęgawskim.

Bieg na dystansie 5800 m, kończący się na starogardzkim rynku, wygrał Michael Kiprop z czasem 16.24. Tuż za nim uplasowali się dwaj Polacy – Łukasz Gurfinkiel (16.30) i Dawid Klaybor (16.33). Wśród pań najszybsza okazała się Dominika Nowakowska (18.33), przed Martą Szwenk i Kamilą Pobłocką.
Spośród sztumian – jak informuje Marlena Nowosielska – sukcesy odnieśli Mieczysław Dobrenko oraz Bogdan Cebula, którzy nie mieli sobie równych w kategoriach wiekowych M50-59 i M70-75. Magdalena Bucewka stanęła na drugim miejscu podium w kategorii wiekowej K30-39.