Sztumski akcent mistrzostw w maratonie kajakowym

Archiwum klubu
Liczna grupa sztumskich kajakarzy wystąpiła w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w Opolu.

Jak podaje Stanisław Kuczyński, prezes Victorii Sztum, pierwszego dnia mistrzostw brązowy medal zdobyła osada c-1 Jakub Kopek - Arkadiusz Wiklandt w biegu na 9 km młodzików. W wyścigu k-1 mastersów na 14,5 km srebrny medal zdobył Tadeusz Wieprzkowski. W c-1 mastersów, także na 14,5 km, czwarte miejsce zajął Adam Figurski.

Drugiego dnia zawodów srebrny medal w wyścigu c-2 na 17,7 km juniorów młodszych zdobyła osada Daniel Wieliczko - Kacper Orliński. Wyścig c-1 młodzików na dystansie 9 km wygrał Filip Fehlau z Victorii. Czwarty w tym biegu był Kamil Jesionkowski, szósty Tomasz Wiącek.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw Victoria Sztum uplasowała się na siódmej pozycji.