Szybki bieg trojga sztumian na zawodach w Skórczu

Archiwum klubu
Trzech zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum wybrało się na II Bieg Żołnierzy Wyklętych pamięci Zdzisława Badochy ps. „Żelazny” w Skórczu.

Zawody odbyły się na dystansie 7 km, niestety odwilż spowodowała trudne warunki na trasie, z uciążliwym błotem.

Najlepiej spisał się Jan Giembicki, który z czasem 28.16 był piąty w klasyfikacji „open”, ponadto wygrał kategorię wiekową M-31.

Niezmordowany Bogdan Cebula zajął dziewiąte miejsce na mecie z rezultatem 29.07, ponadto był drugi w kategorii wiekowej M-51.

Jan Kołpak finiszował na 47. miejscu z czasem 40.27, dało mu to trzecie miejsce w kategorii wiekowej M-61.

Bieg wygrał Mariusz Pawłowski z Kurzętnika, klasyfikację kobiet jego córka Kamila Pawłowska. Zawody ukończyły 63 osoby.