(© Archiwum KPP Sztum)

Na terenie powiatu sztumskiego można opłacić mandat karny kartą płatniczą lub systemem płatności mobilnych BLIK. Jest to możliwe dzięki terminalom płatniczym, które znajdują się w radiowozach.

Policjanci są przeszkoleni w obsłudze terminali płatniczych. Dzięki temu nowemu rozwiązaniu osoby, które popełnią wykroczenia będą mogły zapłacić mandat w radiowozie przy pomocy karty płatniczej lub systemu płatności mobilnych BLIK.

Terminale płatnicze w radiowozach to ułatwienie dla policjantów ale także dla osób, które zostały ukarane mandatem karnym za popełnione wykroczenie. W trakcie prowadzonej przez policjantów kontroli drogowej każda osoba, która otrzyma mandat może uiścić jego kwotę u funkcjonariuszy ruchu drogowego. Aby od razu opłacić mandat karny wystarczy użyć swojej karty płatniczej lub innego instrumentu płatniczego BLIK. Również osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze będą miały możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie. To pozwoli bardzo skrócić czas interwencji wobec obcokrajowców, którzy w naszym kraju muszą płacić mandaty gotówką.
To rozwiązanie to ułatwienie dla każdej osoby, która bez tracenia cennego czasu na logowanie do bankowości elektronicznej lub wyprawy na pocztę czy do banku może natychmiast u policjantów zapłacić kwotę otrzymanego mandatu.

Wszystkim jednak życzymy, aby jak najrzadziej nakładano na nich mandaty karne - czyli jak najrzadziej zdarzało się złamać przepisy.

Wypadki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!