Wysoka wygrana piłkarzy Powiśla w Gdańsku

Archiwum
Piłkarze Powiśla Dzierzgoń wysoko wygrali wyjazdowy mecz o punkty IV ligi w Gdańsku, z tamtejszym Jaguarem 4:1.

To cenny sukces, ponieważ po rundzie jesiennej Jaguar Gdańsk plasował się w tabeli IV ligi znacznie wyżej od Powiśle, notabene gdańszczanie wygrali jesienią w Dzierzgoniu 3:0. Tym razem zdecydowaną przewagę mieli dzierzgonianie, mogli wygrać nawet wyżej.

Bramki dla Powiśla zdobywali: Daniel Mioduński w 47. i 52. minucie gry, Szymon Waga w 78. min. oraz Krzysztof Wierzba w 85. min. Honorowa bramka dla gospodarzy padła z rzutu karnego w 67. min.

Powiśle zagrało w składzie: Kowalski - Sambor, A. Hadrysiak, Augustynowicz, Maluchnik, Waga (85, Kubiński), Mioduński, Orłowski, Pliszka (70, Wierzba), Drzyzga (80, Czahuk), Bykowski (82, Borys). Warto zwrócić uwagę, że po raz pierwszy wiosną w meczu o punkty zagrał Wierzba, który w jednym ze sparingów przed sezonem doznał złamania obojczyka. Wszedł w 70. minucie i zdobył już bramkę.