Wysokie zwycięstwo Olimpii w Tczewie

PP
Dobrą passę kontynuują piłkarze Olimpii w rozgrywkach o mistrzostwo V ligi. Pokonali w meczu wyjazdowym drużynę Gryfa 2009 II Tczew aż 8:0.

Do przerwy sztumianie prowadzili 2:0 po bramkach nominalnych napastników, Wojciecha Wilmańskiego w 28. i Macieja Pluty w 42. minucie. Na 3:0 podwyższył w 57. minucie Patryk Kotowski. Trzy minuty później jeden z zawodników Gryfa - Liedtke – został ukarany przez arbitra drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko. Przewaga sztumian była już bezdyskusyjna. Kolejne bramki zdobywali – Daniel Jasiński w 62. minucie, Dawid Pluta w 65., Jacek Roszkowski w 71., ponownie Patryk Kotowski w 77. z rzutu karnego oraz Wojciech Pliszka w 89. minucie gry.

Olimpia zagrała w Tczewie w zestawieniu: Tyl – Hadrysiak, Korda, Roszkowski (od 72 min. Marszałkowski), Wasilewski, D. Pluta (76, Sawiński), Kotowski, Jasiński (76, Łaskarzewski), Pliszka, M. Pluta, Wilmański (66, Pietrzyk).

Po tym zwycięstwie Olimpia zajmuje już drugie miejsce w tabeli, za Sokołem Zblewo.