(© Piotr Szymański)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Przewlekle Chorym Dar Serca w Sztumie podpisało porozumienie z Zakładem Karnym w Sztumie w sprawie bezpłatnej pomocy w remoncie budynku po przedszkolu w Czerninie. Stowarzyszenie przygotowuje obiekt do pełnienia funkcji dziennego ośrodka opieki dla osób przewlekle chorych./ Dodatkowo powstanie oddział dziennej rehabilitacji.

W siedzibie Stowarzyszenia Pomocy Osobom Przewlekle Chorym Dar Serca w Sztumie odbyło się niecodzienne spotkanie. Gośćmi Krystyny Szafrańskiej, prezesa stowarzyszenia byli Kazimierz Zima, dyrektor Zakładu Karnego w Sztumie i Michał Niedbała, zastępcą dyrektora ZK Sztum
.

- Spotkaliśmy się w celu rozpatrzenia możliwości realizacji zadań statutowych z udziałem osadzonych 
Zakładu Karnego w Sztumie - Krystyna Szafrańska, prezes Stowarzyszenia Dar Serca. - Nasza organizacja korzystała z tej pomocy 
w latach 2004-2006. Wówczas osadzeni wykonywali prace remontowe 
w obiekcie przy ul. Reja 12. Obecna rozmowa zakończyła się
 decyzją obu dyrektorów o przystąpieniu do zawarcia umowy między 
Zakładem Karnym w Sztumie a Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Przewlekle Chorym „DAR SERCA”, 
na wykonanie pracy bezpłatnej przez osadzonych na cele charytatywne, w naszych obiektach przy ul. Reja 12 w Sztumie i ul. Zielnej 2 w Czerninie. Dzięki tej pracy  
przyspieszymy realizację  inwestycji związanej z utworzeniem ośrodka rehabilitacji w Czerninie 
i poszerzeniem naszych usług dla osób niepełnosprawnych o opiekę dzienną z rehabilitacją.

Sztumski Dar Serca to jedyne stowarzyszenie świadczące usługi domowego hospicjum i rehabilitacyjne dla mieszkańców. Od wielu lat, jako organizacja Non Profit, stowarzyszenie zabiega o 1 procent podatku.

– Serdecznie dziękujemy  wszystkim osobom za  wsparcie naszej organizacji i przekazania 1% 
od swojego podatku - mówi prezes Szafrańska. - W tym roku na nasze konto wpłynęło 32 221 zł. 
Środki te przeznaczyliśmy na wydatki związane z budową, rozbudowa i nadbudową budynku 
po byłym przedszkolu w Czerninie.
Prace w obiekcie systematycznie posuwają się do przodu. Teraz, gdy do prac włączy się brygada osadzonych prace nabiorą tempa. Potrzebna jest bowiem każda para rąk i ...każda złotówka.

Dzienny dom opieki będzie jedyną taką placówką w powiecie. Mieszkańcy powiatu życzliwie podchodzą do tej inwestycji. Czekają na jej uruchomienie i kibicują stowarzyszeniu.

Oprócz działalności prozdrowotnej stowarzyszenie prowadzi także wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego - łóżek, materaców przeciwodleżynowych, kul i innych urządzeń.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!