Znakomita skuteczność dzierzgońskich piłkarzy. Powiśle Dzierzgoń - Arka II Gdynia 3:0 [ZDJĘCIA]

Komplet punktów zainkasowali piłkarze Powiśla Dzierzgoń w kolejnym meczu o mistrzostwo IV ligi. Na własnym terenie pokonali silną drużynę Arki II Gdynia 3:0.

Goście przyjechali w silnym składzie, na boisko wybiegł m.in. napastnik Marcus Vinicius, rodem z Brazylii, choć zawodnik ma również polskie obywatelstwo. Dzierzgonianie zagrali jednak bardzo ambitnie, już w 25. minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył celnym strzałem Maciej Pietrzyk. Piłkarze Arki nie zniechęcili się tym niepowodzeniem i groźnie atakowali, do końca pierwszej części meczu utrzymywali wyraźną przewagę.

W drugiej połowie spotkania obaj trenerzy dokonywali wielu zmian. Gdynianie nadal atakowali, jednak kontrataki Powiśla były bardzo groźne. Po jednym z nich obrońca Arki ujrzał czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję napastniku gospodarzy. Piłkarze Powiśla poszli za ciosem i w 65. minucie przeprowadzili bardzo składną akcję. Mateusz Pietrzyk podał do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Patryka Lewandowskiego, ten nie zmarnował okazji. Popularny "Grucha" ukoronował swój bardzo dobry występ bramką z rzutu karnego w 70. minucie gry.

Do końca meczu obie drużyny starały się atakować, dobrze bronili obaj bramkarze. Idealnej sytuacji strzeleckiej nie wykorzystał Lewandowski.

Kibice Powiśla nagrodzili piłkarzy gromkimi brawami, mecz był bardzo ciekawym widowiskiem.