Znakomity start sztumskich mastersów

Henryk Frąckowiak podczas dekoracji medalistów
Henryk Frąckowiak podczas dekoracji medalistów Archiwum klubu
Doskonale wypadli kajakarze sztumskiej Victorii na Mistrzostwach Polski Masters, rozgrywanych na torze regatowym w Wałczu. W klasyfikacji medalowej zawodów zdobyli aż 28 medali: 10 złotych, 8 srebrnych oraz 10 brązowych krążków.

Niepokonany w swoich startach okazał się Henryk Frąckowiak, zdobywca czterech złotych medali. Stanisław Kuczyński przywiózł z Wałcza 1 złoty medal (za zwycięstwo w wyścigu kanadyjkowych czwórek c-4), 1 srebrny oraz 4 brązowe. Adam Dombrowski wywalczył 1 złoty medal oraz 4 srebrne krążki. Adam Figurski zdobył 1 "złoto" i 2 srebrne medale. Michał Słabuszewski powiększył swój dorobek medalowy o 1 srebrny i 2 brązowe krążki. Z jednym brązowym medalem wrócił z Wałcza Tadeusz Wieprzkowski. Maciej Kopij zdobył 1 złoty medal i 3 brązowe.

Sztumscy mastersi potwierdzili w tych zawodach, że należą do ścisłej krajowej czołówki tej grupy wiekowej, do tego mają wielkie szanse na zdobycze medalowe na zawodach międzynarodowych. Klub zaprasza wszystkich dawnych zawodników do wspólnych treningów! My zaś gratulujemy medali!