Zwycięstwo i porażka w rozgrywkach IV ligi

Archiwum klubu
Ze zmiennym szczęściem zagrali piłkarze drużyn z powiatu sztumskiego w kolejnych meczach o mistrzostwo IV ligi. Olimpia Sztum odniosła zwycięstwo, Powiśle Dzierzgoń zostało pokonane.

Sztumianie walczyli na własnym terenie z Amatorem Kiełpino, ostatnią drużyną w tabeli IV ligi. Jeżeli nie wygrywać z outsiderem, to z kim? Olimpia pokonała Amatora 4:2, do przerwy był wynik remisowy 1:1.

Bramki dla Olimpii zdobyli (podajemy za stroną internetową klubu): Jacek Roszkowski w 41 minucie, Keliński z Amatora (bramka samobójcza w 63. min.), Grzegorz Pliszka w 79. oraz Maciej Pietrzyk w 88. minucie spotkania.
Sztumianie zagrali w zestawieniu: Dębowski - D. Pluta, Michalczyk (81, Blejwas), Roszkowski, Neumann (57, G. Pliszka), A. Hadrysiak, Maciej Pietrzyk, P. Kotowski, W. Pliszka, Wilmański (81, Głowacki), M. Pluta.

Powiśle Dzierzgoń walczyło w Starogardzie Gdańskim z miejscowym KP. Do przerwy dzierzgonianie prowadzili 1:0 po bramce Krzysztofa Wierzby w 16. minucie gry. Niestety po przerwie to gospodarze zdobyli trzy bramki, nie tracąc już żadnej.
Powiśle zagrało w zestawieniu: Kowalski - Maluchnik, S. Zieliński, Gajewski, Wnuk, Borys, Mioduński, Augustynowicz, Tomczyk (16, P. Lisiewicz), Wierzba, Czahuk.