Zwycięstwo piłkarzy Powiśla nad liderem IV ligi

Piłkarze Powiśla Dzierzgoń odnieśli cenne wyjazdowe zwycięstwo nad liderem IV ligi, GKS Przodkowo 4:3.

Bramki dla Powiśla zdobywali: Krzysztof Wierzba 2, Jędrzej Chyła i Sebastian Zieliński. Wynik do przerwy brzmiał 3:1 dla Powiśla.

Dzierzgonianie zagrali w zestawieniu: Kowalski - Augustynowicz, Zieliński, Gajewski, Orłowski (46, Czahuk), M. Hadrysiak (80, Wnuk), Chyła, Wiercioch, Mioduński, Drzyzga, Wierzba.

Mecz szybko ułożył się po myśli piłkarzy Powiśla - już w 20. minucie gry było 3:0 dla gości. Pierwsza bramka dla GKS Przodkowo padła w 44. minucie, zdobył ją znany doskonale w Dzierzgoniu Jakub Gronowski. Poziom spotkania był bardzo wysoki, kolejny raz potwierdziła się teza, że Powiśle znacznie lepiej spisuje się w meczach z drużynami grającymi bardziej zaawansowany, techniczny futbol.

W ostatnim meczu ligowym wiosny Powiśle podejmuje Pomezanię Malbork - spotkanie odbędzie się w sobotę, 21 czerwca o godz. 17.