Zwycięstwo Powiśla, porażka Olimpii

Ze zmiennym szczęściem zagrały drużyny IV ligi piłki nożnej z powiatu sztumskiego w ostatniej kolejce rundy jesiennej tego szczebla rozgrywek.

Olimpia Sztum uległa w meczu wyjazdowym drużynie Bytovii II Bytów 1:6. Wynik wskazywałby na przygniatającą przewagę gospodarzy, tak jednak nie było. Pierwsza bramka dla Bytovii padła w 15. minucie, bardzo szybko sztumianie wyrównali po trafieniu Mateusza Pietrzyka. Niestety, do przerwy gospodarze strzelili jeszcze dwie bramki, sztumianie zaś nie wykorzystali dogodnych sytuacji. Jak stwierdził trener Olimpii Arkadiusz Hadrysiak, sprawiedliwym wynikiem byłby remis 3:3. W drugiej części spotkania sztumianie atakowali, gospodarze wykorzystali kontrataki. Dodajmy, że do Bytowa pojechało tylko 11 graczy Olimpii, kilkunastu nie mogło tam się udać. Po rundzie jesiennej Olimpia posiada tylko 11 punktów i zajmuje 16. miejsce w tabeli IV ligi.

Powiśle Dzierzgoń zdobyło natomiast komplet punktów w Gdańsku, pokonując tamtejszą Polonię 2:1. Bramki dla dzierzgonian zdobywali Krzysztof Wierzba w 35. minucie oraz Patryk Lisiewicz w 70. minucie. To zasłużone zwycięstwo Powiśla, choć drużyna pojechała do Gdańska zaledwie w 13. zawodników. Mecz toczył się w trudnych warunkach, na bardzo ciężkim boisku. Po jesieni Powiśle z dorobkiem 21 punktów zajmuje w tabeli IV ligi 11. pozycję.