Wybierz region

Wybierz miasto

  Wernisaż Wystawy Fotografii "Naturalne Piękno" Aleksandry Kościaniuk

  Galeria Sztumskie Centrum Kultury
  Sztum, ul. Mikołaja Reja/13, +48 55 277 23 06

  18:00 Piątek, 7 kwietnia

  • Brak informacji o cenie

  „Naturalne piękno. Niesamowita więź. Magiczne połączenie. Dwa światy zlane w jeden. Delikatność, subtelność, a jednocześnie ogromna, życiodajna siła. Kobieca MOC.

  Fascynuje mnie obraz kobiet, które ufają swojej intuicji i pomimo otaczających ich rad „wiedzących lepiej” czują czego potrzebują one i ich dziecko. Słuchają siebie i swojego ciała. Są spełnione, szczęśliwe i to widać na ich twarzach.

  Od lat fotografuję rodziny, dzieci, ostatnio swój obiektyw kieruję bardziej w stronę matek. Kobiet, które zaczynają przygodę z nową dla siebie rolą. Obserwuję je w ich codzienności, szczególnie przy karmieniu piersią. Dzięki temu, że zobaczyłam ich siłę i spokój jednocześnie, w tej naturalnej czynności zapragnęłam zajrzeć głębiej. Dotknąć moim obrazem„Początku”. Tak zamarzyłam, by ze swoim aparatem uczestniczyć w porodzie, intymnej i niesamowicie ważnej chwili w życiu kobiety. Miałam to szczęście być przy porodzie domowym, gdzie mogliśmy się skupić, na tym co, przynosiła chwila bez systemowych ograniczeń.

  Najbardziej przeżyłam ten moment, tuż po przyjściu maluszka na świat. Ta chwila zachłyśnięcia się radością, spełnieniem, ekstazą. Wręcz magiczny to czas, gdy matka tuli swoje nowo narodzone dziecko i „odpływa z nim” w obcą dla nas przestrzeń. Dwa ciała, które do tej pory były połączone, teraz oddzielnie, ale nadal razem. Stan przejścia, połączony pępowiną i tylko ich „kokonem”. Stanem zrozumiałym tylko dla kobiety, lecz możliwym do zaobserwowania i odczucia. Kobieta i jej ciało dokonało pierwotnego, najbardziej naturalnego czynu, a jednocześnie cudu. To jest piękno, choć często umazane porodową mazią i krwią. Naturalne piękno. Początek.

  Wystawa ta jest moim osobistym hołdem dla kobiet. Chciałabym, by fotografie podkreślały moje uwielbienie dla kobiecości naturalnej, bez sztuczności, udawania oraz życia w zgodzie ze sobą, taką, jaką się chce być. Chciałam pokazać kobiecą MOC – piękną, wewnętrzną, życiodajną, subtelną siłę. Wierzę w to, że to ta kobieca moc, widoczna tak mocno podczas porodu wspiera je również w realizacji ich marzeń.”

  Aleksandra Kościaniuk
  Obecnie fotografka, wcześniej specjalista w dziedzinie HR. Studiowała w Toruniu 1999-2004 Marketing i Zarządzanie. W 2010r skończyła Trójmiejską Szkołę Fotografii i wróciła do swojej wieloletniej pasji. Od 2012 r.jest członkiem zarządu Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej w Gdańsku (www.gttf.pl), a od 2014 pełni funkcję wiceprezesa. Należy również do stowarzyszenia wspierającego kobiety Macherki (www.macherki.com) oraz do Birthphotographers, która jednoczy fotografów zajmujących się fotografowaniem przy porodzie bądź adopcji na całym świecie.

  Jej zdjęcia można było oglądać na wielu wystawach zbiorowych GTTF: m.in. „Odbicia”, „Stocznia Gdańska”, „Morze”, „Stare, niechciane, zapomniane”, „Niebieski”, „Mosty”oraz w projektowych wystawach.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy nadajesz się na studia medyczne?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.