"ALE TO JUŻ BYŁO ..."

2013-06-30 11:33:44

Dokładnie tydzień temu w Sztumie na stadionie "Olimpii" odbyły się emocjonujące powiatowe zawody sportowo-pożarnicze ochotniczych straży pożarnych. W czasie zmagań strażakom stresu nie brakowało gdyż konkurencja była wielka o czym świadczy tabela końcowa ale i faworytów było co najmniej dwóch. Po dobrym występie na zawodach gminnych w Szropach pod uwagę brano jednostkę z Bukowa ale i z bogatym bagażem doświadczenia team ze Szrop zapowiadał zażartą walkę o miano najlepszej jednostki OSP w tej kategorii z powiatu sztumskiego oraz występy na szczeblu wojewódzkim z resztą już po raz kolejny z rzędu.
W zawodach brało udział sześć jednostek OSP tj.;
OSP Szropy
OSP Stary Targ + żeńska drużyna
OSP Bukowo + żeńska drużyna
OSP Gościszewo
OSP Dzierzgoń
OSP Postolin
Same zawody przebiegły dość sprawnie lecz nie do końca fair, wiedzą o tym wtajemniczeni -mówi jeden z zawodników. Wielkim szacunkiem trzeba obdarować też żeńską część strażaków ponieważ pokazały swoimi występami że potrafią wiele. W tej kategorii wygrała jednostka OSP Bukowo. W kategorii męskich drużyn na gratulacje zasługują wszystkie zespoły lecz to ta najbardziej doświadczona w tego typu zawodach ekipa z OSP Szropy wygrała i to Oni na zawodach wojewódzkich będą reprezentowali powiat sztumski, chociaż i tak jeden z ratowników OSP Szropy powiedział że czas uzyskany w Sztumie był nie najlepszy , Hmmm...a więc będzie się działo na zawodach wojewódzkich.
GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW !!!
P.S. Tabela kwalifikacji ;generalnej widoczna jest na zdjęciu poniżej.
Filmik i foto dostępne także na http://osp.szropy.pl/

Jesteś na profilu Ireneusz - stronie mieszkańca miasta Sztum. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj